Kursy i warsztaty

Kursy i warsztaty - wszystkie

Publikacje

Pylon S.C. Ulica Włoska 2 m. 2, 00-777, Warszawa


Kursy i warsztaty

Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

Nr szkoleniaKO/0349/S/18/02/O
Typotwarte
Data30/06 - 01/07/2018
Czas trwania16 godzin dydaktycznych / 2 dni
Cena738,00 zł brutto
MiejsceWarszawa, ul. Włoska 2
WykładowcyEdyta Rosłon-Szeryńska


logo

 

Celem szkolenia jest poznanie zasad kosztorysowania robót związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni oraz zasad wyceny prac projektowych. Szkolenie skierowane jest do architektów krajobrazu, administratorów terenów zieleni i osób, które zetknęły się z problemem kosztorysowania  i chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

 

Część teoretycznama formę wykładów, podczas których zostaną omówione aktualne podstawy prawne, techniczne i rzeczowe sporządzania kosztorysów, a także zasady kosztorysowania w odniesieniu do poszczególnych faz rozwoju inwestycji. W zakres tej części wchodzi przedstawienie metod i rodzajów kosztorysów, sposobów kalkulowania cen, stawek i narzutów do kosztorysu oraz tworzenia analiz indywidualnych. Uczestnicy szkolenia podczas wykładu teoretycznego poznają także zasady posługiwania się kodami CPV, sporządzania specyfikacji technicznych oraz tworzenia przedmiaru i obmiaru robót.

 

W ramach zajęć praktycznych uczestnicy zdobytą wiedzę teoretyczną zastosują w praktyce. W zakres warsztatów  wchodzi analiza i wybór kodów CPV związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni, opracowanie ramowego przedmiaru robót oraz sporządzenie kalkulacji kosztorysowej wybranych robót na podstawie przykładowej dokumentacji projektowej metodą szczegółową i uproszczoną.

 


 

Program:
 

Dzień I

 • prace związane z zielenią miejską – robota czy usługa? (klasyfikacja wg kodów CPV).
 • rodzaje kosztorysów i zasady ich sporządzania na różnych etapach inwestycji.
 • podstawy prawne kosztorysowania -przegląd aktualnych przepisów prawnych,
 • podstawy rzeczowe kosztorysowania analiza i ocena katalogów normatywnych i rzeczowych
 • podstawy techniczne; zasady sporządzania przedmiaru robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
 • ćwiczenie warsztatowe – opracowanie ramowego przedmiaru robót i zarysu specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (klasyfikacja prac związanych z terenami zieleni według kodów CPV)

 

Dzień II

 • składniki kalkulacji cenowej roboty ogrodniczej.
 • metody sporządzania kosztorysów inwestorskich
 • ćwiczenia warsztatowe – kalkulacja szczegółowa i uproszczona dla wybranej roboty związanej z zakładaniem terenów zieleni.
 • metody sporządzania kosztorysów ofertowych i powykonawczych.
 • sposoby wyceny prac projektowych zw. z zagospodarowaniem terenów zieleni.
 • ćwiczenia warsztatowe – ocena przykładowych kosztorysów inwestorskich i ofertowych
 • podsumowanie i dyskusja

Uwaga! Wskazanym jest by 2 dnia zajęć mieli Państwo ze sobą laptopy z zainstalowanym arkuszem kalkulacyjnym (najlepiej MS Excel)

 

Szkolenie bardzo pomocne dla architektów krajobrazu i firm zakładających ogrody zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej. Wszystko wyjaśnione rzeczowo w spsób dostosowany do danej grupy kursantów. Polecam.
Ania - 2017-01-23 20:21:09
Polecam wszystkim ten kurs, bardzo dobrze wszystko wyjaśnione, tylko mogło by być więcej ćwiczeń praktycznych. Czas bardzo szybko płyną na zajęciach. Bardzo miła atmosfera.
Dominika - 2016-01-08 10:29:14
Polecam wszystkim architektom krajobrazu i projektantom ogrodów ten kurs. Pełna profesja w wykonaniu najlepszej kadry z SGGW :)
Wampee - 2014-01-30 09:57:38
Przyjemna, kameralna atmosfera, umożliwiająca lepsze dotarcie do kursantów:-) Wykwalifikowana kadra przekazująca informacje w sposób jasny, poparty przykładami i ćwiczeniami praktycznymi. POLECAM
Katarzyna_S - 2014-01-30 09:47:58
Polecam kurs wszystkim, którzy zajmują się zakładaniem i projektowaniem terenów zielonych Wprowadziłabym tylko trochę więcej ćwiczeń praktycznych. Miła domowa atmosfera również zachęca do korzystania z usług tej firmy:)
Gosia MalarzeOgrodów - 2014-01-17 09:55:59
Kurs został przeprowadzony sprawnie przez Panią dr z renomowanej warszawskiej uczelni. Treści zostały w dobry i przyswajalny sposób przekazane. Grupy nie były za duże co sprawiało dobrą atmosferę. Organizatorzy kursu również bardzo otwarci i pomocni. Zatem uważam, że kurs był przeprowadzony na należytym wysokim poziomie. :)
Zuzia-art - 2013-12-11 11:22:03

 

Kontakt w sprawie zapisów:
 

email: zgloszenia@pdis.pl

tel: +48228407661, +48602100389