Kursy i warsztaty

Kursy i warsztaty - wszystkie

Publikacje

Pylon S.C. Ulica Włoska 2 m. 2, 00-777, Warszawa


Kursy i warsztaty

Ogród w mieście - kurs projektowania tarasów, balkonów i małych ogrodów

Nr kursuOWM/6126/K/18/01/O
Typotwarte
Data29/09/2018
Czas trwania48 godzin dydaktycznych / 3 weekendy / 6 dni
Cena950 zł
Cena w ratach1 050 zł przy płatności w 2 ratach
MiejsceWarszawa, ul. Włoska 2
WykładowcyBeata Rothimel, Michał Skrobot,


 

Kurs ogród w mieście skierowany jest do tęskniących za przyrodą mieszczuchów, którzy na niewielkich, dostępnych im przestrzeniach chcą zaprojektować i urządzić ekologiczną i estetyczna zieloną oazę, przyczyniając się tym samym do poprawy, jakości życia w mieście. Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy chcą kreować zewnętrzną przestrzeń życiową człowieka zgodnie z zasadami ergonomii, funkcjonalności i harmonii przestrzeni odpowiadając jednocześnie na oczekiwania użytkowników. Podczas kursu zgłębiane są zagadnienia techniczne takie jak dobór materiałów budowlanych, systemy automatycznego nawadniania i oświetlenia ogrodu, ale i kwestie plastyczne związane ze sztuką komponowania roślin na niewielkich przestrzeniach. Kurs może być sprawdzianem predyspozycji projektowych w kierunku aranżacji wnętrz, jak również początkiem przygody zarówno z projektowaniem jak i urządzaniem ogrodów na większą skalę.

 

 
Rezultaty:

 • umiejętność komponowania i detalicznego projektowania przestrzeni o funkcjach wypoczynkowych lub/i dekoracyjnych,
 • znajomość zasad  oraz wiedza na temat technologii i procesów realizacji małych projektów
 • znajomość materiału roślinnego i współczesnych trendów w projektowaniu zielonych tarasów, balkonów i małych ogrodów,
 • znajomość materiałów budowlanych stosowanych w przestrzeniach zewnętrznych – przydatność, zalety i wady,
 • mały ogród jako odzwierciedlenie potrzeb użytkownika – taras dla rodziny z dziećmi, taras dla singla, taras dla osób starszych,
 • taras na powierzchni gruntu, na piętrze a taras na dachu podobieństwa i różnice,
 • umiejętność opracowywania i prezentacji prac projektowych – idea ogrodu, koncepcja projektowa a projekt wykonawczy.


Program zajęć:

 • inwentaryzacja i analiza terenu opracowania – ćwiczenie praktyczne,
 • materiały wyjściowe – skala,  plany, wystrój wnętrza a charakter ogrodu,
 • skala ogrodu – skala rysunku, rzuty i przekroje,
 • taras jak mały ogród, mały ogród jak taras: kompozycja, funkcja i forma,
 • rośliny w pojemnikach i rośliny do małych przestrzeni - przegląd i sztuka komponowania,
 • materiały budowlane i wykończeniowe przydatne na małych przestrzeniach,
 • mała architektura – meble ogrodowe i detal architektoniczny,
 • koncepcje projektowe – projekt małej przestrzeni ogrodowej, ogród na tarasie na powierzchni gruntu,
 • współczesne trendy w projektowaniu małych przestrzeni ogrodowych – inspiracje z kraju i ze świata
 • opracowanie projektu, wizualizacje, aksonometria,
 • rozwiązania szczegółowe – projekt techniczny detalu ogrodowego – mały zbiornik wodny, siedziska, trejaże i pergole,
 • projekt automatycznego nawadniania tarasu – metody, narzędzia, przyrządy
 • budowanie klimatu małego ogrodu – oświetlenie dekoracyjne – przykładowe rozwiązania i zagadnienia związane z wykonaniem.

 

Harmonogram spotkań:

Zajęcia będą odbywały się w co drugi weekend od godziny 10 do 16

 


 

Ukończyłem kurs projektowanie tarasów, balkonów i ogrodu. Polecam Pylon w 100 % !!! Jestem w pełni zadowolony ze zdobytych umiejętności które w bardzo przystępny i ciekawy sposób nabyłem dzięki szerokiej wiedzy wykładających na zajęciach! Mistrzowie przekazywania swoich doświadczeń z zakresu projektowania i nie tylko :)
Adam Meliński - 2014-01-30 22:18:37
Lepiej trafić nie mogłam :) Świetna atmosfera, masa ciekawych i przydatnych informacji, ćwiczenia pobudzające wyobraźnię. Przemieniłam swój ogród w prawdziwe cudo! Dziękuję i gorąco polecam :)
Natalia - 2014-01-08 13:55:42

Ukończyłam kurs w Pylonie i nie żałuję, że się na niego zdecydowałam. Chociaż aby być obiektywną wymienię zarówno plusy jak i minusy: + rzeczowe informacje przekazywane przez osoby, które zawodowo zajmują się projektowaniem zielni, przy tym są niesamowicie sympatyczni + niewielka grupa pozwala na indywidualne konsultację z prowadzącymi + cierpliwe odpowiedzi na nasze pytania + dostępność kawy i herbaty;) - niespójność z informacjami na stronie (40h zamiast 42h zajęć) - kolejna niespójność- na przedstawieniu projektów miała uczestniczyć pani Beata Gawryszewska, co mogło być dla nas ciekawym doświadczeniem, tak się jednak nie stało - pilnowanie czasu zajęć przez właściciela firmy może być irytujące Koniec końców- ciekawe doświadczenie, które polecam zaczynającym "zieloną" przygodę. Pozdrawiam:)


G.S. - 2013-05-10 22:16:34
odpowiedź:

 

Bardzo dziękujemy za miłą opinię, mam nadzieję że mimo konstruktywnych uwag możemy liczyć na zainteresowanie innymi naszymi kursami.
Jako właściciel muszę się jednak wytłumaczyć.
Ilość godzin kursu z 40 na 42 została zmieniona w trakcie trwania Państwa edycji i dotyczy kolejnej. Jeśli chodzi o pilnowanie czasu, zostałem o to poproszony. Tak w tej jak i w innych grupach bywają osoby dojeżdżające, uzależnione od środków komunikacji publicznej. Warto by ważne rzeczy nie były omawiane "po godzinach" gdy części uczestników już nie będzie.
Udział Pani Gawryszewskiej w ocenie końcowej projektów na tym kursie jest uzależniony od zajęć na uczelni, tym razem nie mogła być obecna. Dlatego takiej informacji nie umieszczaliśmy i nie umieszczamy w opisie kursu, Pani Gawryszewska ocenia zawsze projekty Kursu projektowania ogrodów gdzie jest głównym prowadzącym. 
 
Jeszcze raz dziękujemy za opinię i zapraszamy ponownie.
 
Zgadzam sie 100 a nawet więcej procentach. Naprawdę warto wziąc udział w tym kursie. Masę ćwiczeń praktycznych, świetni wykładowcy i naprawdę przyjazna atmosfera, sprawiły że w te trzy ostatnie wakacyjne weekendy z wielką radością wędrowało się na Włoską :).
MP - 2011-09-16 12:57:55
Super kurs, nie wiedziałem, że przez 3 weekendy można się tyle nauczyć. Bardzo dużo informacji, a przede wszystkim są to informacje praktyczne. Zajęcia są prowadzone w taki sposób że chce się myśleć i pracować, jestem bardzo zadowolony z niego i polecam wszystkim. Naprawdę warto!!!
R.Brud - 2011-08-30 17:55:19
Chciałabym serdecznie polecić kurs wszystkim, którzy mają wątpliwości czy warto zainwestować czas i pieniądze i uczestniczyć w takim szkoleniu. Dla mnie to była pierwsze zetkniecie zarówno z projektowaniem jak i zielenią ogólnie pojętą. Zajecia były bardzo ciekawe. Sporo pracy samodzielnej i ćwiczeń praktycznych. Profesjonalni i pomocni wykładowcy. Zachęcam niezdecydowanych, bo mam nadzieję, że dla mnie ten kurs będzie poczatkiem ciekawej przygody z projektowaniem.
mkaska - 2011-08-30 16:04:27
Polecam serdecznie kurs Maksimum zieleni. Mnostwo nowych wiadomosci, praktycznych porad od wykladowcow ktorzy na codzien maja do czynienia z projektowaniem,mila atmosfera na zajeciach, a ponadto wspanialy taras do zinwentaryzowania i zaprojektowania jak na pierwszy raz ;) Czekamy na ciag dalszy kursow ;)
A.Wrzosek - 2011-08-29 14:45:44

 

Kontakt w sprawie zapisów:
 

email: zgloszenia@pdis.pl

tel: +48228407661, +48602100389