Kursy i warsztaty

Kursy i warsztaty - wszystkie

Publikacje

Pylon S.C. Ulica Włoska 2 m. 2, 00-777, Warszawa


Kursy i warsztaty

Kurs projektowania ogrodów

Nr kursuPO/6345/K/18/03/O
Typotwarte
Data17/11/2018
Czas trwania128 godzin dydaktycznych / 8 weekendów
Cena2 390,00 zł przy wpłacie jednorazowej
Cena w ratach2 490,00 zł przy płatności w 2 ratach
MiejsceWarszawa
WykładowcyBeata J. Gawryszewska, Beata Rothimel, Maja Skibińska, Katarzyna Cichocka, Kamila Służewska, Aleksandra Wiktorko,


 

 
Poziom I - Projektowanie ogrodu przydomowego
 
Kurs projektowania ogrodów skierowany jest do osób które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nasz kurs jest idealny dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć projekt swojego ogrodu przydomowego, posiąść nowe umiejętności oraz rozwinąć zdolność twórczego myślenia.
Osoby, które chcą profesjonalnie projektować ogrody zdobędą na tym kursie solidne podstawy pozwalające na rozpoczęcie przygody z zawodowym projektowaniem. Podstawy te będą mogli rozwinąć na uzupełniających kursach i szkoleniach w tym na kursie Projektowanie ogrodów - Kurs zaawansowany.
Wszyscy kursanci zdobędą umiejętność porządkowania otaczającej nas przestrzeni, planowania kompozycji ogrodowej oraz realizowania własnych koncepcji.
W trakcie zajęć kursanci wykonują dwa projekty ogrodów. Mogą być to Wasze ogrody przydomowe, Projekty te będą omawiane, konsultowane i oceniane przez naszych wykładowców.
 
Program kursu został stworzony przez dr Beatę J. Gawryszewską twórcę i kierowniczkę Studiów Podyplomowych SGGW "Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym", jest Ona również głównym prowadzącym na naszym kursie. Obok Pani Beaty na naszym kursie zajęcia prowadzi stworzony przez Nią zespół wykładowców SGGW oraz doświadczonych projektantów. 

 


 

 

Rezultaty:

 • umiejętność komponowania, projektowania, programowania i graficznego przedstawiania koncepcji ogrodu przydomowego wraz z jego najbliższym otoczeniem,
 • umiejętność analizowania wartości krajobrazu w najbliższym miejscu zamieszkania,
 • umiejętność inwentaryzacji zieleni i infrastruktury,
 • umiejętność pracy z mapą zasadniczą i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
 • znajomość genezy i historii kształtowania siedzib ludzkich,
 • wiedza i umiejętność dot. rysunku zawodowego (rzuty Monge’a), rysunku aksonometrycznego, perspektywy wykreślnej,
 • znajomość zasad realizacji inwestycji ogrodu przydomowego,
 • znajomość podstaw prawnych projektowania i realizacji ogrodu przydomowego.
 
 
 
Celem kursu jest zapoznanie Państwa z problematyką projektowania ogrodów, zarządzania i komponowania przestrzeni tak by stała się optymalnie wygodna i przyjemna dla jej użytkowników. Nauczymy też Państwa prawidłowego doboru roślin, komponowania rabat i właściwego podziału przestrzeni dla jej funkcjonalnego wykorzystania. Oczywiście posiądą Państwo również umiejętność przenoszenia swoich pomysłów na papier tak by były jasne i czytelne zarówno dla użytkowników jak i firm wykonawczych.
 

 

Zakres:
 • ogród w krajobrazie, czyli od czego zacząć, plan, rzut i przekroje ogrodu,
 • komponowanie przestrzeni: przestrzeń i funkcja,
 • scenariusz i program ogrodu (ogród frontowy, taras i ganek, salon ogrodowy, kącik dla dziecka i dla osoby starszej, ogród ozdobny i użytkowy: ziołowy i warzywny),
 • dobór roślin jako integralna część koncepcji; barwa, kształt, zapach, faktura,
 • historia ogrodu przydomowego. Nawiązania historyczne we współczesnych rozwiązaniach formalnych, 
 • zasady przygotowania dokumentacji projektowej,
 • współczesne trendy w projektowaniu nasadzeń i małej architektury, 
 • rysunek odręczny a techniki komputerowe w projektowaniu,
 • zakładanie ogrodu, pielęgnacja roślin,
 • prawo w ogrodzie i na posesji.

  

 

Na każdych zajęciach wstęp teoretyczny będzie poprzedzał ćwiczenia praktyczne, które mają stanowić główną część kursu.

 

Wymagania od uczestników:
Ten kurs przeznaczony jest dla osób, które nie miały dotąd okazji do profesjonalnego projektowania ogrodu. Jest to kurs dla początkujących więc nie wymagamy od Państwa żadnych umiejętności, wszystkiego nauczą się Państwo na naszych zajęciach.
Mile widziane są podstawowe zdolności rysunkowe oraz podstawowa znajomość roślin, brak tych zalet nie świadczy jednak o tym, że nie sprawdzą się Państwo jako projektanci.
 
 
 
 
Dla kogo jest ten kurs:
Dla każdego kto chce lub potrzebuje zaprojektować ogród przydomowy. Kursy projektowania ogrodów prowadzimy od 2007 roku. Nasi odbiorcy dzielą się mniej więcej na 2 równe grupy. Pierwsza grupa to osoby niezwiązane z branżą, czyli posiadacze ogrodów oraz pasjonaci chcący projektować ogrody dla siebie, swoich znajomych lub jako dodatkowe zajęcie, które obok stałej pracy mogli by z przyjemnością wykonywać. Druga grupa to właściciele lub pracownicy firm wykonawczych i szkółek, studenci takich kierunków jak ogrodnictwo lub leśnictwo oraz inni chcące poszerzyć swoje umiejętności, dodać nowe usługi do swoich ofert lub lepiej wykonywać te już wykonywane.
Obie grupy bardzo dobrze sprawdzają się jako projektanci. Przy prezentacji projektów zaliczeniowych nie sposób się zorientować, czy ktoś był wcześniej ogrodnikiem czy księgowym, widać jedno… Teraz jest projektantem!
Osoby traktujące projektowanie jako sposób na życie, zamierzające założyć własne biuro projektowe koniecznie zapraszamy na Kurs projektowania ogrodów - zaawansowany.
 
 

 
Wszystkie zamieszczone w tym opisie projekty są wykonane w przez naszych absolwentów jako prace zaliczeniowe. 

 
Na koncie tego kursu mamy ponad 6 lat praktyki, kilka biur projektowych i pewnie jeszcze trochę, o których nie wiemy, a co nas najbardziej cieszy kilkuset zadowolonych absolwentów, którzy często do nas wracają na inne kursy by korzystając ze zdobytej na nich wiedzy i umiejętnościach, sprawić że świat będzie piękniejszy.
 
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt +48 22 840 76 61, +48 602 100 389info@pdis.pl
Planowane terminy mogą ulec zmianie, możliwe jest także uruchomienie dodatkowych edycji jeśli będą zgłaszać Państwo taką potrzebę.


 

Kurs jesień 2016/kwiecień 2017 O kursie Projektowania Ogrodów marzyłam od wielu lat. Nie żałuję podjętej decyzji ani przez chwilę. Wykłady były na wysokim poziomie, prowadzone w przystępny i interesujący sposób przez wykładowców SGGW. Czas na zajęciach szybko mijał. Poznałam wiele cudownych osób, z którymi spędzałam czas na dyskusjach w miłej atmosferze. Dzisiaj mogę powiedzieć, że wiedza zdobyta na kursie pomoże mi wykorzystać umiejętności, które przez lata metodą prób i błędów zdobywałam z fachowej literatury i w moim ogrodzie przydomowym. Jestem przykładem osoby, która po kursie podjęła decyzję o założeniu działalności i projektowaniu ogrodów. W przyszłości chcę podnosić swoje kwalifikacje i działać. Doskonale zdaję sobie sprawę, iż początek będzie trudny. Pragnę jednak wykorzystać pozytywną energię, którą otrzymałam na kursie. Dziękuję Pani Beacie Gawryszewskiej za wsparcie i całemu zespołowi za wyrozumiałość. Pozdrawiam !
ElżbietaTrojniar - 2018-01-09 18:16:36
Zapisałam się na kurs projektowania ogrodów, ponieważ z zamiłowania jestem ogrodniczką i chciałam swoje ulubione, i nie tylko, rośliny umieć zaaranżować. I jak się przekonałam, ten kurs spełnił moje oczekiwania. Profesjonalna kadra, dobra organizacja i mnóstwo materiałów, które się otrzymuje powinno przekonać niezdecydowanych i sceptyków. Tylko jeśli ktoś uważa, że przyjedzie, zapłaci i po 2 godzinach zajęcia się skończą, to się myli, bo na kursie pracuje się dosłownie do ostatniej minuty. Na pewno jeszcze wrócę na inne kursy do Pylonu :)
Anna K. - 2017-06-16 18:59:24
Weszła na sale ze strachom że nic nie umiem rośliny nie znam ale dzięki kursu już kilka ogrodów pobudowanych klient zadowolony .To zasługa bardzo dobrych wykładowców ,którym serdeczne dziękuję.
nadiezda rybicka - 2017-05-24 18:46:10
Ukończyłam kurs podstawowy zima 2016. Polecam wszystkim. Te kilka tygodni wystarczyło, aby, nauczyć sie podstaw kompozycji, rysunku. Mnóstwo zajęć praktycznych, świetna kadra. Po dwóch tygodniach od zakończenia kursu brakuje mi ludzi poznanych tam oraz zajęć, i myślę o tym, co zrobić, aby tam wrócić i dalej doszkalać się :-)
Monika Ś. - 2017-04-04 12:11:45
Szczerze polecam. Dzięki temu kursowi nie tylko poszerzyłam swoją wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Profesjonalny projekt ogrodu to pierwszy i najważniejszy etap w tworzeniu i założeniu ogrodu.
A.D-K - 2016-10-20 10:50:46

witam na jakim programie ejst ten kurs zebym mogla zakupic?


sandra - 2016-03-08 14:14:04
odpowiedź:

Bardzo prosimy nie zadawać pytań tą drogą zgodnie z prośbą na formularzu.

Proszę o kontakt na adres info@pdis.pl lub najlepiej o telefon 228407661.

Pozdrawiam.

Ukończyłam Kurs projektowania ogrodów edycja listopad 2014 - marzec 2015. Serdecznie polecam ukończenie takiego kursu niezależnie od tego czy ktoś myśli o projektowaniu jako hobby, czy też początku przyszłego zawodu.Bloki tematyczne kursu są bardzo dobrze dobrane. Kurs zapewnia bardzo dużą dawkę wiedzy przekazywanej przez utytułowanych wykładowców z SGGW w bardzo miłej atmosferze. Bardzo dobrą stroną kursu są ćwiczenia w terenie - pomiary (ogród obok firmy PYLON). Zaczynając kurs nie miałam pojęcia, że w tak krótkim czasie można zdobyć wiedzę i umiejętności rysunku rzutu, przekrojów, aksonometrii i perspektywy. To zasługa bardzo dobrych wykładowców , których serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
Zofia - 2015-03-09 10:52:29
Witajcie :-) Kurs był kolejnym etapem na drodze hobbystycznego zainteresowania ogrodem jako takim, ale już w czasie jego trwania zaczęła w mojej głowie kiełkować myśl o zajęciu się tym tematem więcej niż hobbystycznie... Z pewnością to również zasługa prowadzących, ich życzliwej oceny i partnerskiego wychodzenia na przeciw wszystkim naszym wątpliwościom... A już całkiem nie do przecenienia jest to, jak po latach wykonywania odległego o lata świetlne zawodu, znowu bierzesz do ręki kredki, albo zaczynasz "rozgryzać" jak działa rapidograf... Będę na następnych kursach, bo czuję wielki niedosyt ;-)
Magda G. - 2014-09-14 12:30:47
Kurs ukończyłam w 2012. Jako, że jestem dojrzałą kobietą poszukiwałam odskoczni od rutyny. I to był strzał w 10. Kurs prowadzony był profesjonalnie i z pasją. Zaczęłam projektować ogrody dla znajomych i do dziś sprawia mi to straszną frajdę. Wszystkim gorąco polecam szczególnie tym odważnym, gdyż projektowanie może stać się zawodem.
Aga z Płocka - 2014-03-24 10:59:15
Ukończyłam wakacyjny Kurs Projektowania Ogrodów oraz wrześniowy Kurs Zakładania i Pielęgnacji Ogrodów. Jestem bardzo zadowolona, szczerze polecam te kursy. Super zajęcia we wspaniałej atmosferze, wspaniali wykładowcy którzy starali się przekazać jak najwięcej informacji. Najlepsze i najciekawiej przeprowadzone kursy w jakich miałam okazję uczestniczyć. Serdecznie pozdrawiam Izę, Beatę i Jacka oraz wszystkich uczestników kursu. Było świetnie!
Aneta G - 2012-11-05 14:46:56
Kurs kończyłam w maju tego roku. Jestem bardzo zadowolna. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Warto! Multum wiedzy, ale w jak fantastyczny sposób przekazywany. Wspaniała profesjonalna kadra prowadzących. Fajna atmosfera i ogromna satysfakcja, że można dzielić się pomysłami i czerpać z doświadczeń innych. Z pewnością jeszcze wrócę do Pylonu, bo to już mój drugi kurs :)
Kaśka M - 2012-08-01 22:05:26
WITAM:)CHCIALABYM ZACHĘCIĆ WSZYSTKICH NIEZDECYDOWANYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TYM KURSIE:)JA KOŃCZĘ KURS W MAJU I JUŻ DZIŚ WIEM ,ŻE BĘDZIE MI BRAKOWAĆ TYCH ZJAZDÓW:(DLATEGO PLANUJĘ WZIĘCIA UDZIAŁU W NASTĘPNYM KURSIE:)ZAJĘCIA SĄ NIEZWYKLE INTERESUJĄCE I WCIĄGAJĄCE,POZA TYM NIEZWYKLE INSPIRUJĄCE I ZACHĘCAJĄCE DO SAMODZIELNEJ PRACY:)CHCIAŁABYM NAWIAZAĆ DO PRZEDMÓWCZYNI,ZGADZAM SIĘ Z PANIĄ,ŻE JEST MAŁO CZASU,SAMA WIEM,ŻE W MIARĘ UCZESTNICZENIA W ZAJĘCIACH GŁÓD ZDOBYWANIA WIEDZY ROŚNIE,A CZAS ZACZYNA BIEC SZYBCIEJ,DLATEGO UWAŻAM,ŻE DOSKONAŁYM UZUPEŁNIENIEM ZAJĘĆ JEST POLECANA LITERATURA,WARTO SIĘ W NIĄ ZAOPATRZYĆ I CO NAJWAŻNIEJSZE KORZYSTAĆ!POZA TYM W RAZIE JAKICH KOLWIEK WĄTPLIWOŚCI SĄ DO DYSPOZYCJI FANTASTYCZNE WYKŁADOWCZYNIE,KTÓRE CHĘTNIE SŁUŻA RADĄ:)WYDAJE MI SIĘ RÓWNIEŻ ,ŻE W CZASIE CAŁEGO KURSU ZAWIĄZUJĄ SIĘ NOWE ZNAJOMOŚCI,KTÓRE MOGĄ ZAOWOCOWAĆ W PRZYSZŁOŚCI,DZIELĄC SIĘ SWOIMI PRZEMYŚLENIAMI RÓWNIEŻ MOŻNA POSZERZYĆ SWOJE MYŚLENIOWE HORYZONTY!POZA TYM WYDAJE MI SIĘ,ZE NAJWAZNIEJSZE TO UWIEŻYĆ W SIEBIE I SWOJE UMIEJĘTNOŚCI!ZE SWOJEGO DOŚWIADCZENIA WIEM,ŻE DOBRY FACHOWIEC TO ZDECYDOWANY FACHOWIEC!SAMA NIE CHCIAŁABYM PRACOWAĆ Z LUDZMI ,KTÓRZY NIE SŁUŻA MI RADĄ I SPRAWIAJA WRAŻENIE ZAGUBIONYCH,DOBRE WRAŻENIE I UMIEJETNOŚĆ WYRAŻANIA I PRZEDSTAWIANIA WŁASNYCH MYŚLI JEST BARDZO WAŻNE W KONTAKTACH, NIE TYLKO Z POTENCJALNYMI KLIENTAMI ALE RÓWNIEŻ Z LUDZMI!WIĘCEJ WIARY WE WŁASNE SIŁY! CHCIAŁABYM RÓWNIEŻ Z TEGO MIEJSCA POZDROWIĆ CAŁĄ EKIPĘ PYLONU ORAZ WSZYSTKICH KURSANTÓW.DZIĘKUJĘ PYLONOWI ZA STWORZENIE WSPANIAŁEJ ATMOSFERY!WSZYSTKIM PANIOM PROWADZĄCYM ZA RADY,INSPIRACJE I PRZEKAZANĄ WIEDZĘ,A PANU JACKOWI ZA STWORZENIE NIEZWYKŁEGO MIEJSCA,W KTÓRYM LUDZIE MOGA ROZWIJAĆ SWOJE PASJE I ZDOBYĆ NOWY ZAWÓD:)POZDRAWIAM SERDECZNIE
ANNA - 2012-04-12 09:46:15

Ukończyłam kurs w 2011 roku. Kurs owszem jest fajny i prowadzą go osoby, które znają się na projektowaniu. Jednak nie ma co się oszukiwać, ale po tym kursie nikt nie otworzy firmy i nie będzie projektował !!! To jest raczej kurs dla hobbystów i osób, które chcą zaprojektować własny ogród. Nie podobało mi się, że wszyscy ciągle wmawiali, że projekty są super, kiedy wcale takie nie były... Albo mówili, że można projektować nie znając roślin... Nie dajcie się naciągnąć. Oni specjalnie tak mówią, żeby się zapisywać na kolejne kursy i nabijać kase. Ogólnie nie ma na kursie nic o samych roślinach i zakładaniu ogrodów. Bardzo mi brakowało takich praktycznych informacji o zakładaniu rabat itd. Ogólnie polecam, ale głownie dla hobbystów. Nie będzie z Was zawodowych projektantów ogrodów po takim krótkim kursie... To za mało...


Iwona Zofia - 2012-03-19 15:53:41
odpowiedź:

Szanowna Pani.

Nasz kurs jest kursem projektowania ogrodów, dziedziny mieszczącej się w pojęciu sztuki ogrodowej i architektury krajobrazu, nie zakładania rabat, co jest domeną ogrodnictwa i budowy terenów zieleni. Rzeczywiście trudno zmieścić tak rozległą wiedzę, jaką dysponują zawodowi projektanci w krótkim kursie. Kształcenie zawodowe architekta krajobrazu w Polsce trwa pięć lat, w dwustopniowym systemie wyższych studiów inżynierskich i magisterskich. Osobiście jednak dokładam starań, aby nasz kurs był prowadzony na jak najwyższym poziomie, stąd ciągła weryfikacja programu i surowe oceny projektów naszych słuchaczy. Skoro oceniłam Pani projekty jako świetne, z pewnością świetne były. Faktem jest jednoczesnie, że nie wszystkie osoby mogą pracować w zawodzie projektanta ogrodów, gdyż zwyczajnie nie mają do tego niezbędnej odporności psychicznej.
Wielokrotnie na prośbę słuchaczy poszerzałyśmy tematykę zajęć o wątki szczególnie ich interesujące. Takie rozszerzenia, w ramach godzin przeznaczonych na kurs, nigdy nie były dodatkowo płatne. Wielu absolwentów pozostaje z nami w kontakcie. Jedna z absolwentek kursu jest obecnie doktorantką na kierunku architektura krajobrazu w warszawskiej SGGW i czynną zawodowo projektantką, innych dwoje absolwentów założyło studio projektowe. Jestem otwarta na kontakt z absolwentami, służący ich dalszemu rozwojowi zawodowemu. Pani przypuszczenia, jakoby program, metody i sposób prowadzenia zajęć służyły wyłącznie uzyskiwaniu korzyści majątkowych jest dla nas bardzo krzywdzący.  

W imieniu zespołu, Beata Gawryszewska,
kierownik merytoryczny kursu.

Czy po ukończeniu tego, bądź kolejnych kursów możemy je traktować jako doświadczenie liczące się w resume? I czy są dobrze postrzegane przez pracodawców, mam tu na myśli czy te kursy zwiększają nasze szanse zatrudnienia?
Lukasz - 2012-02-15 00:34:09

Witam, wczoraj właśnie ukończyłem kurs projektowania ogrodów, powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony poziomem kursu i zaangażowaniem wykładowców, podejściem do tematu i wiedzę jaką posiadają nie tylko teoretyczną ale i praktyczną. Kurs naprawdę zmusza do samodzielnego myślenia, co pomogło mi bardzo szybko opanować pewne techniki projektu. Co najważniejsze teraz wiem jak podejść do samego projektowania przed kursem nie miałem pojęcia jak się do tego zabrać, od czego zacząć kurs pozwolił mi to wszystko uporządkować.Jestem bardzo zadowolony i chętnie odbyłbym go jeszcze raz:) Naprawdę polecam!!! PS. Co ja teraz będę robił w weekendy... chyba zapisze się na kolejny kurs:) Pozdrowienia dla Pani Beaty i reszty załogi:)


Romek - 2011-12-19 19:46:06
odpowiedź:

Dzięki Romek,

Jest nam bardzo miło i oczywiście zapraszamy na następne kursy ;)

Skończyłam kurs projektowania ogrodu przydomowego w lutym 2011r. Dziękuję całej kadrze, głównie P. Beacie Gawryszewskiej za ciekawe wykłady i ćwiczenia. Zakres kursu był szeroki- historia ogrodów, nauka rysunku w przekrojach i aksonometrii, wykonywanie projektów ogrodów każdorazowo konsultowanych z wykładowcą. Kurs spowodował nowe spojrzenie na zagospodarowanie przestrzeni. Polecam wszystkim i pozdrawiam Lucyna Pelowska, Chojnice


Lucyna - 2011-04-03 17:33:17
odpowiedź:

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.

Ja bym chciał Podziękować za pomysł i realizacje kursu - Projektowanie Ogrodu Przydomowego, Pani Beatce.J.Gawryszewskiej, oraz wykładowcom, za super piękne zajęcia o Projektowaniu. Dziękuje za to że moje projekty zyskują klientów oraz że podobają im się moje pomysły i realizacje. Rysuje odręcznie i super mi to wychodzi, 2 projekty w ciągu 30 dni =). Bardzo jestem zadowolony ze jestem projektantem i pomagam klientom, gdy potrzebują mojej pomocy w zaprojektowaniu ogrodu i jego realizacji =). 

POLECAM. Miro


Miro - 2010-12-03 22:36:29
odpowiedź:

Dziękujemy Mirku i polecamy sie na przyszłość.

Jestem absolwentka ogrodnictwa. Pragnęłam pogłębić swoją wiedzę w zakresie projektowania ogrodów. Kurs spełnił wszystkie moje oczekiwania! Bardzo ciekawe, inspirujące wykłady, ćwiczenia budzące wyobraźnię. Kończąc kurs czułam się gotowa do podjęcia pracy w charakterze projektanta ogrodów. Naprawdę polecam!!!
Iza - 2010-09-27 18:44:12
Jestem studentą III roku na projektowaniu i szczerze powiedziawszy stworzenie projektu jest dla mnie bardzo trudne- nie radzę sobie z tym. Czy taki kurs by mi pomógł???
mini - 2010-06-22 20:47:39
odpowiedź:

Nasz kurs podzielony jest na 3 moduły, po każdym z nich wykonuje się projekt. Tak więc kończąc kurs każdy wykonuje przynajmniej 3 projekty z czego ostatni jest w pełni profesjonalny i obok rysunku koncepcyjnego i detali, posiada pełną dokumentacje projektową (schematy instalacji wodnej, elektrycznej oraz rysunki wykonawcze i inną wymaganą dokumentację). Jeśli ktoś uważa że nie poradzi sobie ze względu na brak zdolności plastycznych zapraszamy na "Kurs rysunku pejzażowego", został on stworzony specjalnie jako uzupełnienie umiejętności potrzebnych każdemu zajmującemu się projektowaniem ogrodów.

Wielu naszych kursantów zaczyna komercyjnie projektować jeszcze w trakcie zajęć, tak więc odpowiedź jest prosta... Ten kurs na pewno Pani pomoże. Zapraszamy!

Jestem zadowolona,więc dodam parę słów od siebie. Do tej pory tworzenie kompozycji ogrodowych było moją pasją.Teraz wiem, jak to robić!!!Cieszę się, że znalazłam stronkę Pylonu.Pierwsze projekty dają mi satysfakcję i nie tylko:) Ciekawe i treściwe wykłady i ćwiczenia oraz profesjonalna podejście właścicieli-polecam.
Zuza - 2010-06-10 21:38:18
Ten kurs dał mi motywację i zapał do pracy oraz poszerzania wiedzy. Dowiedziałam się tu wielu bardzo przydatnych rzeczy, które wykorzystuję w codziennej pracy. Dziękuję za wszystko i pisze się na kolejne edycje : )
dziulek - 2010-05-31 20:59:46

Kto niema pracy i zawodu, niech się zapisze na kurs - Projektowanie ogrodu przydomowego. Kurs daje siłę i odwagę w wykonaniu prac ogrodowych, projektowaniu, z doborem roślin krzewów, drzew oraz materiałów budowlanych.

Polecam .miro


MIRO - 2010-05-28 23:17:13
odpowiedź: Raz jeszcze dziękujemy.
Projektowanie ogrodu przydomowego jest super kursem. Fajne panie przekazują super wiedzę o ogrodach, projektowaniu i wykonaniu. Doradzają i podpowiadają jak wykonać ogród!
Polecam ten kurs - jest super!
Pozdrawiam. Miro.
MIRO - 2010-05-26 23:02:30
odpowiedź: Bardzo dziękujemy Mirku, miło nam że tak Ci się podobało.
Kurs uświadomił mi czego konkretnie mam się uczyć. Przyniósł niesamowicie dużo radości, przyjemności i spełnienia. Miło współpracowało się ze wszystkimi wykładowcami a także z koleżankami. Najważniejsza dla mnie była część praktyczna, robienie projektów, konsultacje, dzielenie się inspiracjami, rysowanie przekrojów, rysunków w aksonometrii i bardzo bardzo podobał mi się wykład z historii ogrodów. Pozdrawiam serdecznie cały zespół Kasia
Kasia - 2010-03-10 17:15:59
Czy ten kurs kończy się egzaminem i otrzymaniem stosownego świadectwa/dyplomu?
kwiatek - 2009-12-22 16:05:27
odpowiedź:

Tak.

Każdy moduł kończy się oddaniem i oceną prac, a na koniec kursu organizowany jest egzamin i ocena projektu końcowego.

Wydawane są stosowne zaświadczenia o ukończeniu kursu.

czy organizator ułatwi nocleg i jaka jest przybliżona cena za dobę
iv - 2009-12-19 22:08:14
odpowiedź:

Wszelkiego tego typu informacje udzielane są pod numerem telefonu +48 22 840 76 61 lub mailowo: info@pdis.pl.

 

opłat jest jednorazowa przy zapisie czy możliwość rozłożenia
iv - 2009-12-15 11:16:38
odpowiedź: Istnieje możliwość zarówno opłaty za kurs z góry, jak i rozłożenia na raty. W sprawie szczegółów proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny: info@pdis.pl; 22 840 76 61 
ciekawe wykłady dla zainteresowanych historią ogrodu bardzo mało praktycznych rzeczy z zakładania ogrodu i pielęgnacji
jagoda - 2009-11-09 09:09:26
odpowiedź:

Mamy w planach kurs dotyczący pielęgnacji roślin oraz zakładania ogrodu, obecny jest jednak kursem poświęconym stricte projektowaniu ogrodu. A zatem wiedza o historii ogrodu, czyli trendach i  stylach jakie przewijały się w ogrodach przydomowych w przeszłości, jest bardzo istotna i inspirująca. Proszę sobie wyobrazić prawnika bez znajomości historii prawa... Szczerze załujemy, że możemy poświęcić tej tematyce jedynie jeden weekend.


Przede wszystkim niesamowici wykładowcy, ogrom wiadomości, dużo materiałów, bardzo dużo ciekawej i twórczej pracy. Ponadto co bardzo istotne w takich zajęciach fantastyczna atmosfera, tęsknię za tymi zajęciami i ludźmi, których tu poznałam zaraz po zakończeniu zajęć. Warto tu przyjeżdżać nawet te parę godzin pociągiem. Dziękuję i pozdrawiam całą "Pylonową" załogę:)
Małgosia - 2009-11-07 09:57:06
odpowiedź: Bardzo dziękujemy i także pozdrawiamy.
czy w cene kursu wliczony jest nocleg
mały - 2009-11-03 18:49:22
odpowiedź: Nie, noclegi nie są wliczone w cenę.
czy zajęcia trwają przez cały weekend?
alicze - 2009-10-31 11:19:42
odpowiedź: Tak zajęcia trwają po 6 godzin w sobotę i w niedzielę. Zjazdy odbywają się w co drugi weekend z pominięciem świąt itp.
No ciekaw jestem. Wygląda nieźle, szczególnie że niewiele jest takich kursów. Może ktoś kto już na tym był lub jest napisze coś więcej. Dzięki!
Gandi - 2009-10-30 19:30:33
Fajny kurs. Dziękuję wykładowcom za zmuszenie do samodzielnego myślenia o urządzaniu ogrodu.
abc - 2009-10-30 15:12:14
ciekawe wykłady i materiały, super wykładowcy, dużo się już nauczyłam!
stokrotka - 2009-10-30 15:10:52

 

Kontakt w sprawie zapisów:
 

email: zgloszenia@pdis.pl

tel: +48228407661, +48602100389