Kursy i warsztaty

Kursy i warsztaty - wszystkie

Publikacje

Pylon S.C. Ulica Włoska 2 m. 2, 00-777, Warszawa


Kursy i warsztaty - wszystkie  architektura krajobrazu

Ogród w mieście - kurs projektowania tarasów i balkonów

Kurs ogród w mieście skierowany jest do tęskniących za przyrodą mieszczuchów, którzy na niewielkich, dostępnych im przestrzeniach chcą zaprojektować i urządzić zieloną oazę, przyczyniając się tym samym do poprawy, jakości życia w mieście. Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy chcą kreować zewnętrzną przestrzeń życiową człowieka zgodnie z zasadami ergonomii, funkcjonalności i harmonii przestrzeni odpowiadając jednocześnie na oczekiwania użytkowników. Podczas kursu zgłębiane są zagadnienia techniczne takie jak dobór materiałów budowlanych, systemy automatycznego nawadniania i oświetlenia ogrodu, ale i kwestie plastyczne związane ze sztuką komponowania roślin na niewielkich przestrzeniach. Kurs może być sprawdzianem predyspozycji projektowych w kierunku aranżacji wnętrz, jak również początkiem przygody zarówno z projektowaniem jak i urządzaniem ogrodów na większą skalę.
 
 
Rezultaty:
 • umiejętność komponowania i detalicznego projektowania przestrzeni o funkcjach wypoczynkowych lub/i dekoracyjnych,
 • znajomość zasad  oraz wiedza na temat technologii i procesów realizacji zielonych tarasów
 • znajomość materiału roślinnego i współczesnych trendów w projektowaniu zielonych tarasów i balkonów
 • znajomość materiałów budowlanych stosowanych w przestrzeniach zewnętrznych – przydatność, zalety i wady,
 • mały ogród jako odzwierciedlenie potrzeb użytkownika – taras dla rodziny z dziećmi, taras dla singla, taras dla osób starszych,
 • taras na powierzchni gruntu, na piętrze a taras na dachu podobieństwa i różnice,
 • umiejętność opracowywania i prezentacji prac projektowych – idea ogrodu, koncepcja projektowa a projekt wykonawczy.
Nr kursuOWM/18/01
Typotwarte
Data29/09/2018
Czas trwania32 godziny dydaktyczne / 2 weekendy / 4 dni
Cena820 zł
MiejsceWarszawa, ul. Włoska 2
WykładowcyBeata Rothimel, Michał Skrobot,

Kurs projektowania ogrodów - zaawansowany

 

Poziom II - Projektowanie terenów zieleni
 
Czy chcecie Państwo kontynuować przygodę z projektowaniem? Kurs projektowanie terenów zieleni skierowany jest do absolwentów naszego kursu projektowania ogrodów przydomowych, absolwentów innych kursów o podobnej tematyce oraz samouków i pasjonatów posiadających duże doświadczenie w projektowaniu ogrodów. 
Zieleń miejska, podobnie jak zieleń osiedlowa, to szczególny rodzaj ogrodu, funkcjonujący w ekstremalnie trudnych dla roślin warunkach i mający zadowolić wymagającego użytkownika – wielu ludzi, mieszkańców miasta i turystów w różnym wieku, i o różnych oczekiwaniach. Plac zabaw jest miejscem „podglądania świata” a jednocześnie miejscem odpoczynku i swobodnych zabaw, koniecznych dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego dziecka. Rezydencja natomiast – musi odnaleźć się pomiędzy miastem a otwartym krajobrazem, wpisując się w ten ostatni, a zapewniając mieszkańcom wysoki standard rozwiązań i wygodę użytkowania. 
Na kursie będziecie mogli poszerzyć swoje umiejętności o tematykę projektowania i zakładania terenów zieleni publicznej, w szczególności zieleni miejskiej i osiedlowej, terenów rekreacyjnych przy firmach, terenów zabaw dla dzieci, dużych prywatnych rezydencji za miastem o charakterze parkowym, oraz obiektów użyteczności takich jak domy weselne, restauracje, hotele, pensjonaty czy spa. Wszędzie tam gdzie goście, turyści, mieszkańcy chcieliby znaleźć miejsce do zabawy, wypoczynku czy refleksji. 
Wymiernym wynikiem zajęć będzie wykonanie czterech koncepcji: rezydencji, parku miejskiego lub osiedlowego, terenu przy hotelu lub firmie oraz pasażu miejskiego.
 

Program zajęć:

 • zieleń miejska. Forma i znaczenie, struktury przestrzenne, moda i styl w ogrodach,
 • zasady projektowania obiektów sztuki ogrodowej w przestrzeni publicznej: parki, aleje, zieleńce,
 • zieleń uliczna. Współczesne technologie w zieleni miejskiej, zakładanie obiektów zieleni miejskiej,
 • pasaż miejski. Rośliny odpowiednie do warunków miejskich, dobór roślin i koncepcja szaty roślinnej,
 • park publiczny i osiedlowy – różnice w projektowaniu,
 • plac zabaw. Zasady projektowania ogrodów dziecięcych i kącików dziecięcych w ogrodach, ogród dziecięcy a plac zabaw, zieleń dla alergika,
 • rezydencja. Zasady kompozycji ogrodowej cd. Porządki w krajobrazie, specyfika rezydencji podmiejskiej, modernizacja starego siedliska,
 • park dworski. Podstawy rewaloryzacji problematyka ogrodów zabytkowych i zabytków w ogrodach,
 • podstawy kosztorysowania obiektów architektury krajobrazu.

 

Nr kursuKPO/0475/K/15/01/O
Typotwarty
Datajesień 2015
Czas trwania128 godzin dydaktycznych / 8 weekendów
Cena1 990,00 zł przy wpłacie jednorazowej
MiejsceWarszawa
WykładowcyBeata J. Gawryszewska, Beata Rothimel, Maja Skibińska, Kinga Zinowiec Cieplik,

Kurs projektowania ogrodów - Wrocław

 

Poziom I - Projektowanie ogrodu przydomowego
 
Kurs projektowania ogrodów skierowany jest do osób które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nasz kurs jest idealny dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć projekt swojego ogrodu przydomowego, posiąść nowe umiejętności oraz rozwinąć zdolność twórczego myślenia.
Osoby, które chcą profesjonalnie projektować ogrody zdobędą na tym kursie solidne podstawy pozwalające na rozpoczęcie przygody z zawodowym projektowaniem. Podstawy te będą mogli rozwinąć na uzupełniających kursach i szkoleniach w tym na kursie Projektowanie ogrodów - Kurs zaawansowany.
Wszyscy kursanci zdobędą umiejętność porządkowania otaczającej nas przestrzeni, planowania kompozycji ogrodowej oraz realizowania własnych koncepcji.
W trakcie zajęć kursanci wykonują dwa projekty ogrodów. Mogą być to Wasze ogrody przydomowe, Projekty te będą omawiane, konsultowane i oceniane z naszymi wykładowcami.
 
Program kursu został stworzony przez dr Beatę J. Gawryszewską twórcę i kierowniczkę Studiów Podyplomowych SGGW "Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym", jest Ona również głównym prowadzącym na naszym kursie. Obok Pani Beaty na naszym kursie zajęcia prowadzi stworzony przez Nią zespół wykładowców SGGW oraz doświadczonych projektantów. 

 

Rezultaty:

 • umiejętność komponowania, projektowania, programowania i graficznego przedstawiania koncepcji ogrodu przydomowego wraz z jego najbliższym otoczeniem,
 • umiejętność analizowania wartości krajobrazu w najbliższym miejscu zamieszkania,
 • umiejętność inwentaryzacji zieleni i infrastruktury,
 • umiejętność pracy z mapą zasadniczą i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
 • znajomość genezy i historii kształtowania siedzib ludzkich,
 • wiedza i umiejętność dot. rysunku zawodowego (rzuty Monge’a), rysunku aksonometrycznego, perspektywy wykreślnej,
 • znajomość zasad realizacji inwestycji ogrodu przydomowego,
 • znajomość podstaw prawnych projektowania i realizacji ogrodu przydomowego.
 
Celem kursu jest zapoznanie Państwa z problematyką projektowania ogrodów, zarządzania i komponowania przestrzeni tak by stała się optymalnie wygodna i przyjemna dla jej użytkowników. Nauczymy też Państwa prawidłowego doboru roślin, komponowania rabat i właściwego podziału przestrzeni dla jej funkcjonalnego wykorzystania. Oczywiście posiądą Państwo również umiejętność przenoszenia swoich pomysłów na papier tak by były jasne i czytelne tak dla użytkowników jak i firm wykonawczych

 

Nr kursuPO/6346/K/14/01/O
Typotwarte
Data11 październik 2014 r.
Czas trwania112 godzin dydaktycznych / 7 weekendów
Cena1 890,00 zł przy wpłacie jednorazowej
MiejsceWarszawa, Wrocław
WykładowcyBeata J. Gawryszewska, Beata Rothimel, Maja Skibińska, Katarzyna Cichocka, Kamila Służewska, Aleksandra Wiktorko,

Kurs zaawansowany SketchUp (zaawansowane modelowanie i rendering)


 

poziom II - zaawansowane modelowanie, animacje, światła, rendering

 
Sketch Up to jedno z najchętniej  używanych przez profesjonalistów narzędzi do modelowania. Łączy w sobie zalety programu rysunkowego i  typu CAD , a do tego jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze. Świetnie sprawdza się w przypadku osób, które oczekują przyjemnego w obsłudze i zapewniającego natychmiastowy efekt środka wyrazu.
Kontynuację Kursu podstawy SketchUp dedykujemy osobom które chciałyby udoskonalić swoje umiejętności z zakresu modelowania oraz zdobyć umiejętność tworzenia fotorealistycznych wizualizacji, które są doskonałym i bardzo efektownym materiałem prezentacyjnym.
 

 

Nr kursuSKZ/2252/K/18/01/O
Typotwarty
Datajesień 2018
Czas trwania32 godziny dydaktyczne /2 weekendy / 4 dni
Cena780,00 zł
MiejsceWarszawa
WykładowcyMaja Kaczyńska, Kamil Krasuski,

Kurs Podstawy SketchUp


 

Pozom I - modelowanie dla projektantów ogrodów i wnętrz

 

SketchUp  to  idealny program dla osób rozpoczynających przygodę z tworzeniem trójwymiarowych modeli. Jest  wyjątkowo łatwy do przyswojenia i  intuicyjny w obsłudze. Oferuje mnóstwo możliwości w tematyce kształtowania - zarówno obiektów architektonicznych, jak i terenów zielonych. Łączy w sobie wszystkie zalety programów służących do kreślenia, wymiarowania i modelowania!
 
Program zajęć obejmujący ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności pozwala na dostosowanie tempa pracy do indywidualnych możliwości Kursantów. Lekcje prowadzą projektanci z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień korzystający z oprogramowania Sketch Up w pracy zawodowej.

 

Nr kursuSK/3043/K/18/02/O
Typotwarte
Data16/06/2018
Czas trwania32 godziny dydaktyczne / 2 weekendy.
Cena780,00 zł
MiejsceWarszawa
WykładowcyMaja Kaczyńska, Kamil Krasuski,

Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

logo

 

Celem szkolenia jest poznanie zasad kosztorysowania robót związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni oraz zasad wyceny prac projektowych. Szkolenie skierowane jest do architektów krajobrazu, administratorów terenów zieleni i osób, które zetknęły się z problemem kosztorysowania  i chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Nr szkoleniaKO/0349/S/18/02/O
Typotwarte
Data30/06 - 01/07/2018
Czas trwania16 godzin dydaktycznych / 2 dni
Cena738,00 zł brutto
MiejsceWarszawa, ul. Włoska 2
WykładowcyEdyta Rosłon-Szeryńska

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów

 

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów skierowany jest do osób, które poznając zasady urządzania i uprawy kreują najbliższe otoczenie człowieka – ogród. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zakładania i pielęgnowania ogrodu, planowania rabat, uprawę gleby, nasadzeń roślin oraz ich dalszej pielęgnacji. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju. Kurs daje wskazówki jak  ograniczyć prace pielęgnacyjne przy zachowaniu wartości estetycznych i dekoracyjnych ogrodu, jak ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Poznanie zasad uprawy i nawożenia gleby, roślin ozdobnych, zasad zwalczania chorób i szkodników oraz zasad kompozycji i pielęgnacji rabat to podstawa wiedzy ogrodniczej. Umiejętności zdobyte na kursie zapewnią słuchaczom solidne podstawy do dalszej samodzielnej już pracy.

Nr kursuKZPO/4104/K/18/02/O
Typotwarte
Data15/09/2018
Czas trwania64 godzin dydaktycznych / 8 dni
Cena1 300,00 zł przy wpłacie jednorazowej
MiejsceWarszawa
WykładowcyBeata Rothimel, Izabela Myszka-Stąpór, Michał Skrobot,

Kurs projektowania ogrodów

 

Poziom I - Projektowanie ogrodu przydomowego
 
Kurs projektowania ogrodów skierowany jest do osób które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nasz kurs jest idealny dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć projekt swojego ogrodu przydomowego, posiąść nowe umiejętności oraz rozwinąć zdolność twórczego myślenia.
Osoby, które chcą profesjonalnie projektować ogrody zdobędą na tym kursie solidne podstawy pozwalające na rozpoczęcie przygody z zawodowym projektowaniem. Podstawy te będą mogli rozwinąć na uzupełniających kursach i szkoleniach w tym na kursie Projektowanie ogrodów - Kurs zaawansowany.
Wszyscy kursanci zdobędą umiejętność porządkowania otaczającej nas przestrzeni, planowania kompozycji ogrodowej oraz realizowania własnych koncepcji.
W trakcie zajęć kursanci wykonują dwa projekty ogrodów. Mogą być to Wasze ogrody przydomowe, Projekty te będą omawiane, konsultowane i oceniane przez naszych wykładowców.
 
Program kursu został stworzony przez dr Beatę J. Gawryszewską twórcę i kierowniczkę Studiów Podyplomowych SGGW "Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym", jest Ona również głównym prowadzącym na naszym kursie. Obok Pani Beaty na naszym kursie zajęcia prowadzi stworzony przez Nią zespół wykładowców SGGW oraz doświadczonych projektantów. 

 

 

Rezultaty:

 • umiejętność komponowania, projektowania, programowania i graficznego przedstawiania koncepcji ogrodu przydomowego wraz z jego najbliższym otoczeniem,
 • umiejętność analizowania wartości krajobrazu w najbliższym miejscu zamieszkania,
 • umiejętność inwentaryzacji zieleni i infrastruktury,
 • umiejętność pracy z mapą zasadniczą i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
 • znajomość genezy i historii kształtowania siedzib ludzkich,
 • wiedza i umiejętność dot. rysunku zawodowego (rzuty Monge’a), rysunku aksonometrycznego, perspektywy wykreślnej,
 • znajomość zasad realizacji inwestycji ogrodu przydomowego,
 • znajomość podstaw prawnych projektowania i realizacji ogrodu przydomowego.
 
Celem kursu jest zapoznanie Państwa z problematyką projektowania ogrodów, zarządzania i komponowania przestrzeni tak by stała się optymalnie wygodna i przyjemna dla jej użytkowników. Nauczymy też Państwa prawidłowego doboru roślin, komponowania rabat i właściwego podziału przestrzeni dla jej funkcjonalnego wykorzystania. Oczywiście posiądą Państwo również umiejętność przenoszenia swoich pomysłów na papier tak by były jasne i czytelne zarówno dla użytkowników jak i firm wykonawczych.

 

Nr kursuPO/6345/K/18/03/O
Typotwarte
Data17/11/2018
Czas trwania128 godzin dydaktycznych / 8 weekendów
Cena2 390,00 zł przy wpłacie jednorazowej
MiejsceWarszawa
WykładowcyBeata J. Gawryszewska, Beata Rothimel, Maja Skibińska, Katarzyna Cichocka, Kamila Służewska, Aleksandra Wiktorko,