Kursy i warsztaty

Kursy i warsztaty - wszystkie

Publikacje

Pylon S.C. Ulica Włoska 2 m. 2, 00-777, Warszawa


Kursy i warsztaty - wszystkie  architektura krajobrazu

Kurs zaawansowany SketchUp (zaawansowane modelowanie i rendering)

Nr kursuSKZ/2252/K/18/01/O
Typotwarty
Datajesień 2018
Czas trwania32 godziny dydaktyczne /2 weekendy / 4 dni
Cena780,00 zł
Cena w ratach-
MiejsceWarszawa
WykładowcyMaja Kaczyńska, Kamil Krasuski, 

poziom II - zaawansowane modelowanie, animacje, światła, rendering

 
Sketch Up to jedno z najchętniej  używanych przez profesjonalistów narzędzi do modelowania. Łączy w sobie zalety programu rysunkowego i  typu CAD , a do tego jest wyjątkowo intuicyjny w obsłudze. Świetnie sprawdza się w przypadku osób, które oczekują przyjemnego w obsłudze i zapewniającego natychmiastowy efekt środka wyrazu.

Kontynuację Kursu Podstawy SketchUp dedykujemy osobom które chciałyby udoskonalić swoje umiejętności z zakresu modelowania oraz zdobyć umiejętność tworzenia fotorealistycznych wizualizacji, które są doskonałym i bardzo efektownym materiałem prezentacyjnym.

 


taką scenę między innymi będą Państwo robić na zajęciach (samodzielnie wykonają Państwo model materiały oraz rendering)


 

W trakcie zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę z następującego zakresu:

 
Część 1
 • modelowanie i modyfikowanie płaszczyzn poprzez przekształcenia
 • tworzenie skomplikowanych, wieloelementowych obiektów
 • budowanie i edycja złożonych modeli 
 • zaawansowane funkcje tworzenia terenów
 • tworzenie płynnej animacji prezentującej model
 • obsługa i ustawienia kamer – kąty widzenia, widoki, „wirtualny spacer”
 • udostępnianie własnych modeli do biblioteki 3D
 
Część 2 
 • tworzenie własnych materiałów / tekstur
 • przygotowywanie obiektów i modeli do renderingu
 • tworzenie otoczenia- obiektów stanowiących tło dla modelu
 • ustawienia scen- kadrowanie 
 • oświetlenie sceny- tworzenie punktów, dostosowywanie właściwości i ustawień
 • edytowanie tekstur i faktur materiałów / połysk
 • rendering przy wykorzystaniu programu Render In
 • funkcja Bump
 • edycja opcji dotyczących renderowania- zapis obrazów

 

Terminy zajęć:

zjazd I - 28-29/05/2016
zjazd II - 18-19/06/2016 

zajęcia będą się odbywały w godzinach od 10:00 do 16:00.

 

 

Promocje:

Osoby które jednocześnie zapiszą się na  Kurs Podstawy SketchUp - Czyli modelowanie dla projektantów ogrodów i wnętrz otrzymają specjalną zniżkę w wysokości 160,00 zł.

 


 

UWAGA! Uczestnicy kursu pracują na własnych laptopach; zasady instalacji programu w wersji demo zostaną udostępnione przed rozpoczęciem kursu.

Całkiem niezły kurs. Bardzo sympatyczni i cierpliwi prowadzący.Jak na program, który można ściągnąć za darmo z internetu posiada wiele możliwości, można w nim zrobić naprawdę niezłe projekty. Oczywiście, żeby się nim sprawnie posługiwać trzeba wiele godzin ćwiczyć samemu. Problemem jest brak jakichkolwiek skryptów ( ścieżki postępowania) do ćwiczeń na kursie. Jeśli ktoś pracuje wolniej, albo się zgubi, albo po prostu nie zrozumie jak się coś robi to ma spory problem. Prowadzący oczywiście w miarę możliwości pomagają ale to z kolei opóźnia pracę całej grupy, no i poza tym ileż razy można prosić o pomoc. Gdyby był skrypt do tych zadań z lekcji, można byłoby na spokojnie zrobić te zadania w domu albo nadrobić na przerwie, a tak jeśli ktoś nie zapamiętał jak się daną rzecz robiło to dojście do tego samemu zajmuje wieki ,albo całkiem zniechęca. Ale generalnie polecam. Pozdrowienia dla super cierpliwego Pana Kamila


ewa kam - 2014-06-28 08:17:19
odpowiedź:
Zgadzam się z opinią, że program ma wiele ciekawych możliwości. Narzędzia w nim są proste w obsłudze i dają możliwość sprawnego przedstawiania swoich wizji i pomysłów zarówno w koncepcjach architektury tak wnętrz, mebli, jak i ogrodów. Nawet osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przestrzenią 3D. Program przygotowany przez prowadzących jest programem autorskim, który powstał na bazie wieloletniej pracy. Cała koncepcja zajęć opiera się na bezpośrednim kontakcie z osobą, która pracuje w tym programie od wielu lat, dajemy naszym kursantom pełne zaangażowanie, najnowsze nowinki z którymi spotykamy się w naszej pracy codziennie przy projektowaniu. Podczas zajęć bezpośrednio na miejscu rozwiązujemy zadania problemowe, które pojawiają się podczas przygotowywania modeli i renderingów. Ilość ćwiczeń jakie wykonują Państwo podczas kursu pozwala opanować i zapamiętać wszystkie funkcje programu tak by stawały się one czymś zwykłym i naturalnym. Internet aż się roi od pomocy jak wykorzystywać pojedyncze funkcje programu, na rynku są dostępne także papierowe pozycje na ten temat. My na zajęciach chcemy by nauczyli się Państwo swobodnie wykorzystywać program do wizualizowania. Dlatego od początku jak do końca wykładowca wykonuje każde zadanie razaem z Państwem powtarzając i cofając się jeśli zachodzi taka potrzeba. Dlatego uważam, że w tym przypadku pisanie nawet najgrubszej książki mija się z celem. Stawiamy na kontakt bezpośredni z kursantem jako osobą, problemowe podejście do zadań oraz  na doświadczenie  specjalistów.
:-)
 
Pozdrawiam
Kamil Krasuski
 
Kurs zaawansowany okazał się wspaniałym dopełnieniem kursu podstawowego. Cieszę się, że uczestniczyłam w tych zajęciach ponieważ dzięki temu zrobienie profesjonalnej wizualizacji nie stanowi w tej chwili najmniejszego problemu :) Polecam!
ewelka - 2013-07-11 18:55:25

Kurs ciekawy, profesjonalny, godny polecenia.


Emalka - 2013-07-01 21:50:06

 

Kontakt w sprawie zapisów:
 

email: zgloszenia@pdis.pl

tel: +48228407661, +48602100389