PO01 PO02 PO03 PO04 PO05

Kurs projektowania ogrodu

Projektowanie ogrodu przydomowego

Kurs projektowania ogrodu

Data: 12.10.2024

Numer: PO24/24/02/H - EDYCJA HYBRYDOWA

Nabór otwarty

Miejsce: ON-LINE, WARSZAWA

Ilość godzin: 128

Cena: 3 300

Cena w ratach: 3 400

Pobierz harmonogram

 

UWAGA! Wszystkie edycje kursu odbywają się w trybie zdalnym z jednym zjazdem terenowym, szczegóły w harmonogramie spotkań. 

Kurs projektowania ogrodów skierowany jest do osób które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nasz kurs jest idealny dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć projekt swojego ogrodu przydomowego, posiąść nowe umiejętności oraz rozwinąć zdolność twórczego myślenia.
Osoby, które chcą profesjonalnie projektować ogrody zdobędą na tym kursie solidne podstawy pozwalające na rozpoczęcie przygody z zawodowym projektowaniem. Podstawy te będą mogli rozwinąć na uzupełniających kursach i szkoleniach w tym na kursie Projektowanie ogrodów - Kurs zaawansowany.
Wszyscy kursanci zdobędą umiejętność porządkowania otaczającej nas przestrzeni, planowania kompozycji ogrodowej oraz realizowania własnych koncepcji.
W trakcie zajęć kursanci wykonują dwa projekty ogrodów. Mogą być to Wasze ogrody przydomowe, Projekty te będą omawiane, konsultowane i oceniane przez naszych wykładowców.
 
Program kursu został stworzony przez dr Beatę J. Gawryszewską twórcę i kierowniczkę Studiów Podyplomowych SGGW "Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym", jest Ona również głównym prowadzącym na naszym kursie. Obok Pani Beaty na naszym kursie zajęcia prowadzi stworzony przez Nią zespół wykładowców SGGW oraz doświadczonych projektantów. 

po01

 

Rezultaty:

 • umiejętność komponowania, projektowania, programowania i graficznego przedstawiania koncepcji ogrodu przydomowego wraz z jego najbliższym otoczeniem,
 • umiejętność analizowania wartości krajobrazu w najbliższym miejscu zamieszkania,
 • umiejętność inwentaryzacji zieleni i infrastruktury,
 • umiejętność pracy z mapą zasadniczą i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
 • znajomość genezy i historii kształtowania siedzib ludzkich,
 • wiedza i umiejętność dot. rysunku zawodowego (rzuty Monge’a), rysunku aksonometrycznego, perspektywy wykreślnej,
 • znajomość zasad realizacji inwestycji ogrodu przydomowego,
 • znajomość podstaw prawnych projektowania i realizacji ogrodu przydomowego.

Celem kursu jest zapoznanie Państwa z problematyką projektowania ogrodów, zarządzania i komponowania przestrzeni tak by stała się optymalnie wygodna i przyjemna dla jej użytkowników. Nauczymy też Państwa prawidłowego doboru roślin, komponowania rabat i właściwego podziału przestrzeni dla jej funkcjonalnego wykorzystania. Oczywiście posiądą Państwo również umiejętność przenoszenia swoich pomysłów na papier tak by były jasne i czytelne zarówno dla użytkowników jak i firm wykonawczych.

Zakres:

 • ogród w krajobrazie, czyli od czego zacząć, plan, rzut i przekroje ogrodu,
 • komponowanie przestrzeni: przestrzeń i funkcja,
 • scenariusz i program ogrodu (ogród frontowy, taras i ganek, salon ogrodowy, kącik dla dziecka i dla osoby starszej, ogród ozdobny i użytkowy: ziołowy i warzywny),
 • dobór roślin jako integralna część koncepcji; barwa, kształt, zapach, faktura,
 • historia ogrodu przydomowego. Nawiązania historyczne we współczesnych rozwiązaniach formalnych, 
 • zasady przygotowania dokumentacji projektowej,
 • współczesne trendy w projektowaniu nasadzeń i małej architektury, 
 • rysunek odręczny a techniki komputerowe w projektowaniu,
 • zakładanie ogrodu, pielęgnacja roślin,
 • prawo w ogrodzie i na posesji.
po2

Zapewniamy:

 • materiały szkoleniowe
 • materiały niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń (skalówki, linijki, papier, itd)
 • kawa i herbata do woli

Wymagamy:

 • chęci do pracy
 • pozytywnego nastawienia
 • a od głodomorów, zabrania kanapek

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do plików kursu

tak nas ocenili uczestnicy kursu

Agnieszka Kaliciak

Kurs projektowania ogrodu uważam za godny polecenia! Spora dawka profesjonalnej wiedzy, wyłożonej przez cudownych prowadzących. Każdy wykład był niezwykle ciekawy i inspirujący. Kurs bardzo zmienił moje postrzeganie ogrodu i rozpalił chęć do dalszej edukacji w tym kierunku.

Odpowiedź

Dziękujemy Agnieszka! Mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych kursach.

Małgorzata Górecka

Kurs oceniam bardzo dobrze. Wysoka jakość merytoryczna programu zarówno na poziomie wiedzy akademickiej jak i zagadnień praktycznych. Profesjonalizm w sposobie przekazywania wiedzy ale również duże zaangażowanie przy objaśnianiu zawiłości projektowania oraz ogromna cierpliwość dla kursantów. Ukłony dla wykładowczyń, w tym szczególne dla Profesor Gawryszewskiej za mocno uczelniane podejście do projektowania ogrodów. Dzięki temu poczułam się trochę jak na podyplomowych studiach

Odpowiedź

Dziękuję Małgosia. Zapraszamy ponownie :)

Alicja Kamińska

Przemyślana formuła kursu pozwalająca na postawienie pierwszych kroków w projektowaniu ogrodów. Dużo teorii i jeszcze więcej ćwiczeń! Plusem jest też możliwość konsultacji wykonanych zadań, jak również innych kwestii niekoniecznie związanych z danym tematem. Nikt też nie pozostanie bez odpowiedzi na nurtujące go pytanie :) Polecam!!!

Alina Lytvyn

Dużo wiedzy, praktycznych zadan, znakomici prowadzący, kurs motywuje do dalszej nauki

Odpowiedź

:)

Paulina Lisiecka

Fantastyczny kurs! Ogromny przekaz wiedzy, dużo zaangażowania przez prowadzących. Wszystkie niejasności szczegółowo omawiane. Miła, domowa wręcz atmosfera i brak poczucia krępacji przed grupą. Z całego serca polecam!

Odpowiedź

Dzięki Paulina :)

Grzegorz Medyński

Wspaniały kurs! Jestem mega zadowolony. Ten kurs rozbudził we mnie pasję, ciekawość i pragnienie dalszej nauki i rozwoju w sztuce kształtowania krajobrazu. Po 20 latach pracy w branży automatyki przemysłowej postanowiłem wzbogacić moje życie zawodowe i...zacząć projektować ogrody!
Polecam kursy w Pylonie!!!

Nadiia Shchegliuk

Wyjątkowy kurs, serdecznie polecam!
Wysoko wykwalifikowani wspaniali nauczyciele, sporo użytecznej informacji. Organizator Pan Jacek - najlepszy

Odpowiedź

Dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

Anna Drogoń

Chcesz opuścić zaścianek myślowy o ogrodach.
To ten kurs !
Dziękuję za rewolucję w głowie.

Odpowiedź

Dzięki Ania :)

Aleksandra Burets

Wspaniały kurs! Indywidualne podejście do każdego.

Odpowiedź

Dziękujemy Pani Olu :)

Sylwia K

Serdecznie polecam kurs - projektowanie ogrodów. Uczestnicy otrzymują solidne podstawy z zakresy architektury krajobrazu. Poznają zasady, jakimi kierować się przy tworzeniu przestrzeni otaczającej nas. Zajęcia są bardzo ciekawe i zainteresowaniem oczekuję się kolejnych spotkań. Panie prowadzące, posiadają ogromną wiedze, którą przekazują w sposób czytelny i zrozumiały.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy :)

Dagmara

Wyjątkowy kurs, ze względu na wyjątkowe osoby prowadzące - wszystkie! Panią prof. Beatę J. Gawryszewską ❤️ mogłabym słuchać godzinami. Poszłabym jeszcze raz, ponieważ każde słowo i ćwiczenie było cenne. Polecam także ze względu na właściciela - p. Jacka - osobę pomocną i wprowadzającą fajną atmosferę na kursie.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

Klaudia

Bardzo polecam wszystkim, którzy się jeszcze nie zdecydowali. Solidna i praktyczna dawka informacji nadająca realnych wymiarów kreatywności twórczej, przekazana w sposób spójny i konstruktywny, a jednocześnie pozwalająca poczuć w sobie namiastkę artysty. Chapeau bas dla wszystkich prowadzących, zwłaszcza dla prof. Gawryszewskiej, która w jednym zdaniu potrafi zawrzeć wszystko, swoją osobowością i wiedzą stanowi nieocenione źródło inspiracji oraz budzi głęboki szacunek. Wspaniale nadaje kierunek podążania myślom, by odpowiedź z początku być może nieoczywista stała się drogowskazem we własnej pracy oraz w dążeniu do dalszych poszukiwań i zdobywaniu wiedzy.
Kurs projektowania ogrodów bardzo poszerza horyzonty, a czyż nie o to w kursach chodzi? ;)
Pozdrawiam

Odpowiedź

Dzięki Klaudia, zapraszamy ponownie

Paweł Wojciak

Gorąco polecam wszystkim początkującym projektantom. Bardzo duzo cennych praktycznych, informacji przekazanych w bardzo jasny i zrozumiały sposób a przy tym bardzo fajna atmosfera ktora tylko umila zajecia. Gorąco polecam wszystkim osobom myślącym o własnym biznesie ale nie tylko.. :)

Odpowiedź

;)

Monika

Profesjonalizm w każdym tego słowa znaczeniu. Ogromna wiedza przekazana w fascynujący sposób. Bardzo dobra organizacja- wszystko odbyło się zgodnie z zaplanowanym programem. Na każde zajęcia czekałam z niecierpliwością- w szczególności z Panią Profesor Beatą Gawryszewską, która w wyjątkowy sposób opowiada o ogrodach. Wielki ukłon do wszystkich Pań, które wykazały się dużą cierpliwością do naszych pytań. Również świetne zajęcia w plenerze z bardzo sympatyczną właścicielką ogrodu, która w nietuzinkowy sposób opowiedziała historię każdego drzewa. Podziękowania dla całej kadry i Pana Jacka. Serdecznie polecam!

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Karolina Bandzul

Super kurs, prowadzony przez różnych prowadzących, od każdego można wyciągnąć sporo wiedzy. Bardzo miło wspominam zajęcia w terenie. Prowadzący niezwykle sympatyczni, pomocni, chętnie dzielący się wiedzą. Polecam!

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Przemysław Murat

Bardzo fajny kurs oraz przesympatyczni wykładowcy, którzy potrafią przekazać wiele cennej wiedzy i konkretnych porad. Polecam każdemu kto chce zagłębić się w tajniki przyrody wokół nas.

Gorąco pozdrawiam i jeszcze raz POLECAM, bo warto w tym mjejscu poszerzać wiedzę....

Odpowiedź

Pozdrawiam w imieniu całej ekipy

Dorota

Jestem bardzo zadowolona z kursu projektowania ogrodów w Pylon. Panie wykładowczynie przekazały w ograniczonym czasie trwania kursu szerokie spectrum wiedzy i niebanalne podejście do tematu projektowania i patrzenia na otaczającą zieloną rzeczywistość. Intensywna praca samodzielna i spore wymagania także odbieram jako wielką zaletę. Zyskałam na kursie dużo wiedzy, mobilizacji do pracy, odmiennego i oryginalnego spojrzenia na tworzenie ogrodu. Polecam!

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy, zapraszamy na inne nasze kursy ;)

Beata M.

Kurs z aranżacji wnętrz był bardzo interesujący! Jeśli wszystkie takie są, to naprawdę warto poświęcić czas i uwagę! Nie dosyć, że się człek dowie ciekawych rzeczy, to jeszcze można się zarazić pasją osoby prowadzącej! Prowadzony dialog, a nie tylko i wyłącznie wykład, sprzyja pobudzaniu szarych komórek.
Dziękuję za cierpliwość w oswajaniu nas (kursantów) z programem, sympatyczną atmosferę i przede wszystkim za przekazaną wiedzę !!!

Ewelina.k

Ukończyłam dwa kursy - projektowanie ogrodów oraz zakładanie i pielęgnacja. Serdecznie polecam , zajęcia praktyczne i wykłady na najwyższym poziomie . Bardzo miła i sympatyczna kadra prowadząca zajęcia , z dużym doświadczeniem . Serdecznie pozdrawiam cały zespół prowadzących :)

Odpowiedź

dziękujemy :)

Anna U.

Świetny kurs! Wszystkim gorąco polecam, czekałam z niecierpliwością na każde kolejne zajęcia. Cudowna kadra, bardzo miła atmosfera, bardzo dożo się nauczyłam. Czekam na kurs dla bardziej zaawansowanych by móc pogłębić jeszcze bardziej swoją wiedzę :)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy, na pewno niebawem się spotkamy :)

Jola

Fantastyczny kurs! Można być laikiem a i tak wciągnie Cię na maksa. Wykładowcy przykładają duże zaangażowanie żeby przekazać maksymalnie dużo teorii, którą egzekwują w praktyce i bardzo płynnie dozują zadania dla osób, które są bardziej zaawansowane od innych. Gorąco polecam, zarówno kurs jak i PYLON!;)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy ;)

Zbyszek Binkowski

Dziękuję za mega ciekawy kurs szczególnie za wszelkie inspiracje i cenne informacje

Odpowiedź

Bardzo nam miło Zbyszku, zapraszamy na kolejne kursy :)

Monika Pawlikowska

Z perspektywy osoby, która podejmowała różne próby nauki projektowania ogrodów mogę powiedzieć, że kurs w Pylonie to jedyna opcja, by poza ukończeniem studiów na wydziale Architektura Krajobrazu móc otrzymać rzetelną teoretyczną i praktyczną wiedzę. Kurs prowadzony przez wielu wykładowców, specjalistów w danej dziedzinie daje ogromne możliwości poznania różnych koncepcji, pomysłów, doświadczeń. Do tego chęć i umiejętności prowadzących do dzielenia się wiedzą na najwyższym poziomie. Długo zwlekałam ale było warto, to nie ostatni mój kurs w Pylonie. Bardzo dziękuję :)

Odpowiedź

bardzo dziękujemy :)

Joanna Majer-Skorupa

Bardzo merytoryczny kurs. Ekspercka wiedza, dobrze przygotowane, wartościowe materiały i profesjonalni prowadzący. Sprawna organizacja. Bardzo polecam!

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Magda Tokarczyk

Polecam ten kurs. Dużo materiałów dydaktycznych, ciekawe zajęcia dla miłośników zieleni, wykwalifikowana kadra. Można poznać od podstaw proces planowania ogrodu oraz dowiedzieć się wielu przydatnych informacji.

Iryna

Serdecznie polecam ten kurs. Wykwalifikowani specjaliści, dużo przydatnego materiału i wiedzy. Na pewno warto spróbować zwłaszcza jeżeli jesteś początkującym projektantem albo chcesz zaprojektować swój własny ogród, bo po tym kursie zrobisz to profesjonalnie.

Odpowiedź

Dziękujemy ;)

Eliza M.

Serdecznie polecam wszystkim kursy, które są oferowane na stronie PYLON! Jestem po ‘kursie projektowania ogrodów przydomowych’ i czuję ze chce więcej! Wykładowcy z ogromną wiedzą i bogatym doświadczeniem zawodowym! Dziękuje że mogłam poznać tylu wspaniałych ludzi! Jeżeli ktoś nie jest pewny swojej drogi zawodowej to gwarantuje ze po takim kursie wykrystalizuje się chęć podążania w tym kierunku! SERDECZNIE POLECAM !!!!!

Katarzyna Sz

Kurs na wysokim poziomie zarówno w kwestii merytorycznej jak i praktycznej. Po ukończeniu można rozpocząć przygodę z projektowaniem ogrodów zawodowo bądź też hobbystycznie. Wszystkie niezbędne narzędzia otrzymuje się i doskonali podczas kursu. Zachęcam i polecam.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy Kasiu :)

Anna W

Szczerze polecam ten kurs. Wykwalifikowana kadra wykładowców + miła atmosfera. Osoby, które chcą projektować dla siebie, zdobędą wszystkie potrzebne umiejętności i duuuużą dawkę wiedzy. A osoby myślące o projektowaniu "na pełny etat" rozpoczynające od tego kursu - otrzymają bardzo solidne fundamenty oraz wskazówki do ewentualnego rozwoju i dalszych działań.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy Aniu, staramy się

Magda J.

Świetny kurs z mnóstwem ciekawych i przydatnych informacji. Solidna dawka wiedzy. Polecam dla osób chcących rozpocząć przygodę z projektowaniem, jak również dla tych którzy chcą poukładać sobie pewne kwestie w głowie. Fantastyczni wykładowcy bardzo zaangażowani w swoją pracę i przekazywanie wiedzy. Pani Beata świetna osoba i skarbnica ogrodowych ciekawostek. I oczywiście organizator kursu bardzo pomocny i służący radą. Reasumując serdecznie polecam.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie :)

Arleta

Rewelacyjny kurs prowadzony przez profesjonalistki z pasją :) Polecam dla osób planujących zaprojektowanie własnego ogrodu jak i dla tych, którzy planują rozwijać się w tym kierunku zawodowo

Odpowiedź

Dziękujemy Arleta :)

Paula

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym kursem... to stanowczo zachęcam. Właśnie go ukończyłam i mogę go z pewnością polecić. Fantastyczna kadra wykładowców, profesjonalistów!! Każde zajęcia rozpoczynały się zgodnie z harmonogramem co więcej do ostatniej minuty zajęć tzn. do godz 16,bez wyjątków. Pomocni i z wielką wiedzą wykładowcy! Osobiście specjalnie z Gdyni przyjeżdżałam na weekendowe zjazdy.... i było WARTO!

Odpowiedź

Dzięki Paula

Sylwester Wojnowski

Szedłem na ten kurs mając na temat projektowania ogrodów szczątkową wiedzę, zdobytą na zasadzie "samokształcenia" oraz doświadczenie w pielęgnacji ogrodów. W mojej ocenie ten kurs to rewelacja. Wiadomo, nie można porównać z pięcioletnimi studiami ale na kursie są omówione wszystkie aspekty procesu projektowania. Wykładowcy to nie tylko teoretycy ale również na co dzień prowadzący własne biura projektowe. Szczerze polecam ten kurs każdemu kto chce rozpocząć poważniej "przygodę" z projektowaniem ogrodów.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i cieszymy się z Twojej opinii. Zapraszamy na kolejne kursy :D

Ewa Cz.

Kurs bardzo przydatny i świetnie poprowadzony - solidna dawka praktyki, osoby prowadzące z ogromnym doświadczeniem. Dobry zarówno dla zupełnych laików jak i dla tych, którzy potrzebują pewne rzeczy usystematyzować. POLECAM!!

Ola B.

Długo zastanawiałam się czy wybrałam dobre miejsce na ukończenie kursu, teraz z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że tak - był to bardzo dobry wybór.
Stały kontakt z wykładowcami ułatwiał naukę, wszyscy zawsze przyjemni i chętni do pomocy.
Polecam wszystkim to miejsce.

Odpowiedź

Dzięki Ola :D

Romek Ż.

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tym kursie. Dobrze zorganizowany i przeprowadzony. Ciekawa i sądzę, że właściwie i optymalnie do tematu dobrana tematyka kursu. Myślę, że jak ktoś się interesuje taką tematyką, a nie ma dużego doświadczenia, to naprawdę warto wziąć w nim udział. POLECAM!

Beata DK

Od kilku lat poszukiwałam kursu z zakresu projektowania ogrodu. Jestem już absolwentem i szczerze polecam wszystkim niezdecydowanym. Rewelacyjny kurs zarówno dla pasjonatów ogrodów jak i tych, którzy chcą zająć się architekturą zawodowo. Profesjonalna kadra wykładowców, praktyków wykonujących zawód architekta krajobrazu. Szczególne podziękowania dla Pani Beaty Gawryszewskiej za wsparcie i motywację do podjęcia dalszej nauki. Pozdrawiam cały zespół Pylona i dziękuję za mile spędzony czas i wiedzę , którą mi przekazali. Kurs szczerze polecam.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy :D

Janusz Sz.

Kurs projektowania ogrodów przygotowany profesjonalnie, dobre zaplecze dydaktyczne i doskonała kadra wykładowców.
Zajęcia dają solidna podstawę do samodzielnych realizacji

Olga Z.

Ciekawe zajęcia prowadzone przez specjalistów oraz inspirujące spotkania z pasjonatami ogrodów. Polecam.

Odpowiedź

Dziękujemy, miło nam :D

Lucyna Gregorczyk

Długo się zastanawiałam, czy się zapisać, bo nie byłam pewna czy rzeczywiście będę mogła coś wynieść z kursu dla amatorów. Po odbytym kursie mogę z czystym sumieniem powiedzieć: zdecydowanie polecam! Poziom jest świetny, co w ogromnej mierze jest zasługą bardzo dobrej kadry - ma się kontakt z wieloma różnymi prowadzącymi, dzięki czemu poznaje się różne perspektywy, ale wszyscy są związani z zawodem i bardzo dobrze przygotowani. Otrzymuje się bardzo dużą dawkę wiedzy i inspiracji do dalszego rozwoju. Tematy są dobrze dobrane, dają przekrój wiadomości z różnych dziedzin związanych projektowaniem - od zasad rysunku, przez historię ogrodów do reguł prawnych.

Ania K.

Kurs prowadzony przez świetnych specjalistów. Bardzo ciekawe, interesujące i inspirujące wykłady poparte praktycznymi ćwiczeniami. Nabyłam świetne podstawy do pracy w projektowaniu ogrodów, poszukiwaniu nowych ogrodowych trendów i dalszej nauki w tej dziedzinie. Wszystkim prowadzącym dziękuję, a kurs - BARDZO POLECAM.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy :)

Anna Lewandowska

Jeśli chcesz profesjonalnie zaprojektować swój ogród, to z pewnością dobrze trafiłeś. Kurs nie jest łatwy, ale przecież nie o to chodzi. U większości prowadzących nie można się nudzić. Ciekawe wykłady, wiele praktycznych ćwiczeń. Kurs dał mi nowe spojrzenie na własny ogród. Każdy zjazd to mile i efektywnie spędzone chwile. Wkrótce wybieram się na kolejny kurs w Pylonie:)

Marta

Ukonczylam kurs w marcu 2019. Po kazdych minionych zajeciach nie moglam sie doczekac nastepnych. Bylam pod wrazeniem wykladowcow, ich wiedzy i umiejetnosci, sposobu przekazywania wiedzy jak rowniez ich przekonania do tego zawodu. Dziekuje za wspanialy wspolnie spedzony czas oraz nabyta wiedze.!!!

Agata M.

Bardzo praktyczne zajecia, prowadzone przez profesjonalistow z duzym doswiadczeniem. Idealne aby zglebic lub usystemtyzowac wiedze o projektowaniu ogrodow.

KasiaG

W marcu tego roku skończyłam Kurs projektowania. Jestem bardzo zadowolona. Naprawdę bardzo polecam. Super wykładowcy , z dużym doświadczeniem i łatwością przekazywania swojej wiedzy :)

Odpowiedź

Bardzo nam miło Kasia, dziękujemy :)

Justyna

Idealny kurs aby się przekonać czy projektowanie ogrodów naprawdę jest dla Ciebie. Wykłady bardzo interesujące.

MALA26

Bardzo fajny kurs. Polecam jeśli ktoś chce spróbować swoich sił w projektowaniu.

Monika

Program kursu obejmuje wiele zagadnień, które są przekazywane w interesujący sposób przez profesjonalną kadrę. Dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z projektowaniem ogrodów kurs ten daje solidne podstawy. Polecam!

MAZA26

BARDZO FAJNY KURS, POLECAM JEŚLI KTOŚ CHCE SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ W PROJEKTOWANIU

Justyna Komar

Bardzo ciekawe zajęcia. Wszystkie elementy programu tłumaczone są od podstaw w bardzo przystępny sposób i utrwalone licznymi ćwiczeniami. Wysoko wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Indywidualne podejście do każdego z uczestników kursu. Bardzo miła atmosfera podczas zajęć. Serdecznie polecam.

Gosia

Polecam kurs, profesjonalna kadra, intensywna praca na zajęciach, ale dla każdego bez względu na wiek i wykonywany zawód. Miła atmosfera na zajęciach i uczestnicy z całej Polski.

Monika

Kurs ukończyłam w czerwcu 2018. Mogę powiedzieć tyle, że w Pylonie mają cudowną kadrę profesjonalistów, świetnie dopasowany program zajęć. Szczerze polecam. Dodatkowo atmosfera jest super.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy ;)

PABLO

Dobrze przemyślany program kursu, dogłębnie analizujący poszczególne zagadnienia. Profesjonalna kadra na najwyższym krajowym poziomie, bardzo pozytywnie nastawiona do słuchaczy. Wykładowcy oprócz materiału programowego przybliżają kursantom także tajniki i doświadczenia. Serdecznie Polecam!

Paweł

Ukończyłem kurs w marcu 2018. Zdecydowałem się na niego, gdyż chciałem zająć się czymś innym a ogrody pasjonowały mnie od dawna. Uważam, że kurs prowadzony jest przez bardzo świetnych i kompetentnych wykładowców a zdobyta wiedza w dużej mierze pozwala na samodzielne poprowadzenie procesu projektowania i wykonania ogrodu. Trzeba tylko trochę odwagi i wiary w siebie. Ja swój pierwszy ogród zacząłem już robić po miesiącu od ukończenia kursu. Muszę także nadmienić, że z poznanymi tam super osobami z grupy, będącymi bez mała z całej Polski mam kontakt do dzisiaj i przyjaźń trwa do dzisiaj. Wszystkim polecam kurs organizowany przez pana Jacka i zachęcam do uczestnictwa i pogłębiania wiedzy na temat ogrodów.

ElżbietaTrojniar

Kurs jesień 2016/kwiecień 2017 O kursie Projektowania Ogrodów marzyłam od wielu lat. Nie żałuję podjętej decyzji ani przez chwilę. Wykłady były na wysokim poziomie, prowadzone w przystępny i interesujący sposób przez wykładowców SGGW. Czas na zajęciach szybko mijał. Poznałam wiele cudownych osób, z którymi spędzałam czas na dyskusjach w miłej atmosferze. Dzisiaj mogę powiedzieć, że wiedza zdobyta na kursie pomoże mi wykorzystać umiejętności, które przez lata metodą prób i błędów zdobywałam z fachowej literatury i w moim ogrodzie przydomowym. Jestem przykładem osoby, która po kursie podjęła decyzję o założeniu działalności i projektowaniu ogrodów. W przyszłości chcę podnosić swoje kwalifikacje i działać. Doskonale zdaję sobie sprawę, iż początek będzie trudny. Pragnę jednak wykorzystać pozytywną energię, którą otrzymałam na kursie. Dziękuję Pani Beacie Gawryszewskiej za wsparcie i całemu zespołowi za wyrozumiałość. Pozdrawiam!

Grażynka123

Jestem już na ukończeniu kursu i jestem bardzo zadowolona

Anna K.

Zapisałam się na kurs projektowania ogrodów, ponieważ z zamiłowania jestem ogrodniczką i chciałam swoje ulubione, i nie tylko, rośliny umieć zaaranżować. I jak się przekonałam, ten kurs spełnił moje oczekiwania. Profesjonalna kadra, dobra organizacja i mnóstwo materiałów, które się otrzymuje powinno przekonać niezdecydowanych i sceptyków. Tylko jeśli ktoś uważa, że przyjedzie, zapłaci i po 2 godzinach zajęcia się skończą, to się myli, bo na kursie pracuje się dosłownie do ostatniej minuty. Na pewno jeszcze wrócę na inne kursy do Pylonu :)

nadiezda rybicka

Weszłam na sale ze strachem, że nic nie umiem i nie znam roślin, ale dzięki kursowi już kilka ogrodów zostało zaprojektowanych i wykonanych a klienci są zadowoleni. To zasługa bardzo dobrych wykładowców, którym serdeczne dziękuję.

Monika Ś.

Ukończyłam kurs podstawowy zima 2016. Polecam wszystkim. Te kilka tygodni wystarczyło, aby, nauczyć sie podstaw kompozycji, rysunku. Mnóstwo zajęć praktycznych, świetna kadra. Po dwóch tygodniach od zakończenia kursu brakuje mi ludzi poznanych tam oraz zajęć, i myślę o tym, co zrobić, aby tam wrócić i dalej doszkalać się :-)

Paulina

Zawsze chciałam zgłębić tajniki projektowania tak ogrodów jak i wnętrz. Cieszę się że w końcu się zdecydowałam to naprawdę ciekawy kurs. Teraz czas na wnętrza :D

A. D-K

Szczerze polecam. Dzięki temu kursowi nie tylko poszerzyłam swoją wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Profesjonalny projekt ogrodu to pierwszy i najważniejszy etap w tworzeniu i założeniu ogrodu.

Zofia

Ukończyłam Kurs projektowania ogrodów edycja listopad 2014 - marzec 2015. Serdecznie polecam ukończenie takiego kursu niezależnie od tego czy ktoś myśli o projektowaniu jako hobby, czy też początku przyszłego zawodu. Bloki tematyczne kursu są bardzo dobrze dobrane. Kurs zapewnia bardzo dużą dawkę wiedzy przekazywanej przez utytułowanych wykładowców z SGGW w bardzo miłej atmosferze. Bardzo dobrą stroną kursu są ćwiczenia w terenie - pomiary (ogród obok firmy PYLON). Zaczynając kurs nie miałam pojęcia, że w tak krótkim czasie można zdobyć wiedzę i umiejętności rysunku rzutu, przekrojów, aksonometrii i perspektywy. To zasługa bardzo dobrych wykładowców, których serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Kasia Słowik

Witam!
Kurs był bardzo fajny, nie myślałam że architektura krajobrazu może być tak pasjonująca.
Gorąco wszystkim polecam.

Magda G.

Witajcie :-) Kurs był kolejnym etapem na drodze hobbystycznego zainteresowania ogrodem jako takim, ale już w czasie jego trwania zaczęła w mojej głowie kiełkować myśl o zajęciu się tym tematem więcej niż hobbystycznie... Z pewnością to również zasługa prowadzących, ich życzliwej oceny i partnerskiego wychodzenia na przeciw wszystkim naszym wątpliwościom... A już całkiem nie do przecenienia jest to, jak po latach wykonywania odległego o lata świetlne zawodu, znowu bierzesz do ręki kredki albo zaczynasz "rozgryzać" jak działa rapidograf... Będę na następnych kursach, bo czuję wielki niedosyt ;-)

Aga z Płocka

Kurs ukończyłam w 2012. Jako że jestem dojrzałą kobietą poszukiwałam odskoczni od rutyny. I to był strzał w 10. Kurs prowadzony był profesjonalnie i z pasją. Zaczęłam projektować ogrody dla znajomych i do dziś sprawia mi to straszną frajdę. Wszystkim gorąco polecam szczególnie tym odważnym, gdyż projektowanie może stać się zawodem.

Aneta G

Ukończyłam wakacyjny Kurs Projektowania Ogrodów oraz wrześniowy Kurs Zakładania i Pielęgnacji Ogrodów. Jestem bardzo zadowolona, szczerze polecam te kursy. Super zajęcia we wspaniałej atmosferze, wspaniali wykładowcy, którzy starali się przekazać jak najwięcej informacji. Najlepsze i najciekawiej przeprowadzone kursy w jakich miałam okazję uczestniczyć. Serdecznie pozdrawiam Izę, Beatę i Jacka oraz wszystkich uczestników kursu. Było świetnie!

Kaśka M

Kurs kończyłam w maju tego roku. Jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Warto! Multum wiedzy, ale w jak fantastyczny sposób przekazywany. Wspaniała profesjonalna kadra prowadzących. Fajna atmosfera i ogromna satysfakcja, że można dzielić się pomysłami i czerpać z doświadczeń innych. Z pewnością jeszcze wrócę do Pylonu, bo to już mój drugi kurs :)

Marek

Podobał mi się ten kurs, czy da się po tym założyć formę... Ja realizuję ogrody więc umiejętność projektowania jest dla mnie bardzo przydatna a projekt zaliczeniowy był dla klienta i cena kursu zwróciła mi się z górką.. więc chyba można. Pozdrawiam i zachęcam.

ANNA

Witam:) Chciałabym zachęcić wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w tym kursie:) ja kończę kurs w maju i już dziś wiem ,że będzie mi brakować tych zjazdów:( dlatego planuję wzięcia udziału w następnym kursie:) zajęcia są niezwykle interesujące i wciągające, poza tym niezwykle inspirujące i zachęcające do samodzielnej pracy:) chciałabym nawiązać do przedmówczyni, zgadzam się z Panią, że jest mało czasu, sama wiem, że w miarę uczestniczenia w zajęciach głód zdobywania wiedzy rośnie, a czas zaczyna biec szybciej, dlatego uważam, że doskonałym uzupełnieniem zajęć jest polecana literatura, warto się w nią zaopatrzyć i co najważniejsze korzystać! Poza tym w razie jakichkolwiek wątpliwości są do dyspozycji fantastyczne wykładowczynie, które chętnie służą radą:)wydaje mi się również, że w czasie całego kursu zawiązują się nowe znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości, dzieląc się swoimi przemyśleniami również można poszerzyć swoje horyzonty! poza tym wydaje mi się, ze najważniejsze to uwierzyć w siebie i swoje umiejętności! Ze swojego doświadczenia wiem, że dobry fachowiec to zdecydowany fachowiec! Sama nie chciałabym pracować z ludźmi, którzy nie służą mi radą i sprawiają wrażenie zagubionych, dobre wrażenie i umiejętność wyrażania i przedstawiania własnych myśli jest bardzo ważne w kontaktach, nie tylko z potencjalnymi klientami, ale również z ludźmi! Więcej wiary we własne siły! Chciałabym również z tego miejsca pozdrowić całą ekipę pylonu oraz wszystkich kursantów. Dziękuję pylonowi za stworzenie wspaniałej atmosfery! Wszystkim paniom prowadzącym za rady, inspiracje i przekazaną wiedzę, a panu Jackowi za stworzenie niezwykłego miejsca, w którym ludzie mogą rozwijać swoje pasje i zdobyć nowy zawód:) pozdrawiam serdecznie

Iwona Zofia

Ukończyłam kurs w 2011 roku. Kurs owszem jest fajny i prowadzą go osoby, które znają się na projektowaniu. Jednak nie ma co się oszukiwać, ale po tym kursie nikt nie otworzy firmy i nie będzie projektował !!! To jest raczej kurs dla hobbystów i osób, które chcą zaprojektować własny ogród. Nie podobało mi się, że wszyscy ciągle wmawiali, że projekty są super, kiedy wcale takie nie były... Albo mówili, że można projektować nie znając roślin... Nie dajcie się naciągnąć. Oni specjalnie tak mówią, żeby się zapisywać na kolejne kursy i nabijać kase. Ogólnie nie ma na kursie nic o samych roślinach i zakładaniu ogrodów. Bardzo mi brakowało takich praktycznych informacji o zakładaniu rabat itd. Ogólnie polecam, ale głownie dla hobbystów. Nie będzie z Was zawodowych projektantów ogrodów po takim krótkim kursie... To za mało...

Odpowiedź

Szanowna Pani.
Nasz kurs jest kursem projektowania ogrodów, dziedziny mieszczącej się w pojęciu sztuki ogrodowej i architektury krajobrazu, nie zakładania rabat, co jest domeną ogrodnictwa i budowy terenów zieleni. Rzeczywiście trudno zmieścić tak rozległą wiedzę, jaką dysponują zawodowi projektanci w krótkim kursie. Kształcenie zawodowe architekta krajobrazu w Polsce trwa pięć lat, w dwustopniowym systemie wyższych studiów inżynierskich i magisterskich. Osobiście jednak dokładam starań, aby nasz kurs był prowadzony na jak najwyższym poziomie, stąd ciągła weryfikacja programu i surowe oceny projektów naszych słuchaczy. Skoro oceniłam Pani projekty jako świetne, z pewnością świetne były. Faktem jest jednoczesnie, że nie wszystkie osoby mogą pracować w zawodzie projektanta ogrodów, gdyż zwyczajnie nie mają do tego niezbędnej odporności psychicznej.
Wielokrotnie na prośbę słuchaczy poszerzałyśmy tematykę zajęć o wątki szczególnie ich interesujące. Takie rozszerzenia, w ramach godzin przeznaczonych na kurs, nigdy nie były dodatkowo płatne. Wielu absolwentów pozostaje z nami w kontakcie. Jedna z absolwentek kursu jest obecnie doktorantką na kierunku architektura krajobrazu w warszawskiej SGGW i czynną zawodowo projektantką, innych dwoje absolwentów założyło studio projektowe. Jestem otwarta na kontakt z absolwentami, służący ich dalszemu rozwojowi zawodowemu. Pani przypuszczenia, jakoby program, metody i sposób prowadzenia zajęć służyły wyłącznie uzyskiwaniu korzyści majątkowych jest dla nas bardzo krzywdzący.
W imieniu zespołu, Beata Gawryszewska,
kierownik merytoryczny kursu.

Lukasz

Czy po ukończeniu tego bądź kolejnych kursów możemy je traktować jako doświadczenie liczące się w resume? I czy są dobrze postrzegane przez pracodawców, mam tu na myśli czy te kursy zwiększają nasze szanse zatrudnienia?

Romek

Witam, wczoraj właśnie ukończyłem kurs projektowania ogrodów, powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony poziomem kursu i zaangażowaniem wykładowców, podejściem do tematu i wiedzę jaką posiadają nie tylko teoretyczną ale i praktyczną. Kurs naprawdę zmusza do samodzielnego myślenia, co pomogło mi bardzo szybko opanować pewne techniki projektu. Co najważniejsze teraz wiem jak podejść do samego projektowania przed kursem nie miałem pojęcia jak się do tego zabrać, od czego zacząć kurs pozwolił mi to wszystko uporządkować.Jestem bardzo zadowolony i chętnie odbyłbym go jeszcze raz:) Naprawdę polecam!!! PS. Co ja teraz będę robił w weekendy... chyba zapisze się na kolejny kurs:) Pozdrowienia dla Pani Beaty i reszty załogi:)

Odpowiedź

Dzięki Romek,
Jest nam bardzo miło i oczywiście zapraszamy na następne kursy ;)

Lucyna

Skończyłam kurs projektowania ogrodu przydomowego w lutym 2011r. Dziękuję całej kadrze, głównie P. Beacie Gawryszewskiej za ciekawe wykłady i ćwiczenia. Zakres kursu był szeroki- historia ogrodów, nauka rysunku w przekrojach i aksonometrii, wykonywanie projektów ogrodów każdorazowo konsultowanych z wykładowcą. Kurs spowodował nowe spojrzenie na zagospodarowanie przestrzeni. Polecam wszystkim i pozdrawiam Lucyna Pelowska, Chojnice

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy.

Marta

Pragnę polecić ten kurs. Bardzo mi się podobał.

Miro

Ja bym chciał Podziękować za pomysł i realizacje kursu - Projektowanie Ogrodu Przydomowego, Pani Beatce.J.Gawryszewskiej, oraz wykładowcom, za super piękne zajęcia o Projektowaniu. Dziękuje za to że moje projekty zyskują klientów oraz że podobają im się moje pomysły i realizacje. Rysuje odręcznie i super mi to wychodzi, 2 projekty w ciągu 30 dni =). Bardzo jestem zadowolony ze jestem projektantem i pomagam klientom, gdy potrzebują mojej pomocy w zaprojektowaniu ogrodu i jego realizacji =).
POLECAM. Miro

Odpowiedź

Dziękujemy Mirku i polecamy sie na przyszłość.

Iza

Jestem absolwentka ogrodnictwa. Pragnęłam pogłębić swoją wiedzę w zakresie projektowania ogrodów. Kurs spełnił wszystkie moje oczekiwania! Bardzo ciekawe, inspirujące wykłady, ćwiczenia budzące wyobraźnię. Kończąc kurs czułam się gotowa do podjęcia pracy w charakterze projektanta ogrodów. Naprawdę polecam!!!

mini

Jestem studentą III roku na projektowaniu i szczerze powiedziawszy stworzenie projektu jest dla mnie bardzo trudne- nie radzę sobie z tym. Czy taki kurs by mi pomógł???

Odpowiedź

Nasz kurs podzielony jest na 3 moduły, po każdym z nich wykonuje się projekt. Tak więc kończąc kurs każdy wykonuje przynajmniej 3 projekty z czego ostatni jest w pełni profesjonalny i obok rysunku koncepcyjnego i detali, posiada pełną dokumentacje projektową (schematy instalacji wodnej, elektrycznej oraz rysunki wykonawcze i inną wymaganą dokumentację). Jeśli ktoś uważa że nie poradzi sobie ze względu na brak zdolności plastycznych zapraszamy na "Kurs rysunku pejzażowego", został on stworzony specjalnie jako uzupełnienie umiejętności potrzebnych każdemu zajmującemu się projektowaniem ogrodów.
Wielu naszych kursantów zaczyna komercyjnie projektować jeszcze w trakcie zajęć, tak więc odpowiedź jest prosta... Ten kurs na pewno Pani pomoże.
Zapraszamy!

Agnieszka Sz.

Gorąco polecam ten kurs. Grzebię w ziemi i interesuję się ogrodami już wiele lat i myślałam że nic mnie nie zaskoczy i bardzo się pomyliłam. Jeszcze raz polecam.

Zuza

Jestem zadowolona, więc dodam parę słów od siebie. Do tej pory tworzenie kompozycji ogrodowych było moją pasją. Teraz wiem, jak to robić!!!Cieszę się, że znalazłam stronkę Pylonu. Pierwsze projekty dają mi satysfakcję i nie tylko:) Ciekawe i treściwe wykłady i ćwiczenia oraz profesjonalna podejście właścicieli-polecam.

dziulek

Ten kurs dał mi motywację i zapał do pracy oraz poszerzania wiedzy. Dowiedziałam się tu wielu bardzo przydatnych rzeczy, które wykorzystuję w codziennej pracy. Dziękuję za wszystko i pisze się na kolejne edycje : )

MIRO

Kto niema pracy i zawodu, niech się zapisze na kurs - Projektowanie ogrodu przydomowego. Kurs daje siłę i odwagę w wykonaniu prac ogrodowych, projektowaniu, z doborem roślin krzewów, drzew oraz materiałów budowlanych.
Polecam. miro

Odpowiedź

Raz jeszcze dziękujemy Mirku.

MIRO

Projektowanie ogrodu przydomowego jest super kursem. Fajne panie przekazują super wiedzę o ogrodach, projektowaniu i wykonaniu. Doradzają i podpowiadają jak wykonać ogród!
Polecam ten kurs - jest super!
Pozdrawiam. Miro.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy Mirku, miło nam, że tak Ci się podobało.

Kasia

Kurs uświadomił mi czego konkretnie mam się uczyć. Przyniósł niesamowicie dużo radości, przyjemności i spełnienia. Miło współpracowało się ze wszystkimi wykładowcami a także z koleżankami. Najważniejsza dla mnie była część praktyczna, robienie projektów, konsultacje, dzielenie się inspiracjami, rysowanie przekrojów, rysunków w aksonometrii i bardzo bardzo podobał mi się wykład z historii ogrodów. Pozdrawiam serdecznie cały zespół Kasia

Kwiatek

Czy ten kurs kończy się egzaminem i otrzymaniem stosownego świadectwa/dyplomu?

Odpowiedź

Tak.
Każdy moduł kończy się oddaniem i oceną prac, a na koniec kursu organizowany jest egzamin i ocena projektu końcowego.
Wydawane są stosowne zaświadczenia o ukończeniu kursu.

jagoda

ciekawe wykłady dla zainteresowanych historią ogrodu bardzo mało praktycznych rzeczy z zakładania ogrodu i pielęgnacji

Odpowiedź

Mamy w ofercie kurs dotyczący pielęgnacji roślin oraz zakładania ogrodu, obecny jest jednak kursem poświęconym stricte projektowaniu ogrodu. A zatem wiedza o historii ogrodu, czyli trendach i stylach jakie przewijały się w ogrodach przydomowych w przeszłości, jest bardzo istotna i inspirująca. Proszę sobie wyobrazić prawnika bez znajomości historii prawa... Szczerze żałujemy, że możemy poświęcić historii i trendom jedynie jeden weekend. Zapraszamy na kurs sama Pani zobaczy.

Małgosia

Przede wszystkim niesamowici wykładowcy, ogrom wiadomości, dużo materiałów, bardzo dużo ciekawej i twórczej pracy. Ponadto co bardzo istotne w takich zajęciach fantastyczna atmosfera, tęsknię za tymi zajęciami i ludźmi, których tu poznałam zaraz po zakończeniu zajęć. Warto tu przyjeżdżać nawet te parę godzin pociągiem. Dziękuję i pozdrawiam całą "Pylonową" załogę:)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i także pozdrawiamy.

alicze

czy zajęcia trwają przez cały weekend?

Odpowiedź

Tak zajęcia trwają po 6 godzin w sobotę i w niedzielę. Zjazdy odbywają się w co drugi weekend z pominięciem świąt itp.

Marzena R.

Super kurs. Jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam. Mam firmę wykonawczą a teraz poszerzę wachlarz usług.
Bardzo fajni i kompetentni wykładowcy, byłam już na różnych kursach ale ten naprawdę się wyróżnia.

Gandi

No ciekaw jestem. Wygląda nieźle, szczególnie że niewiele jest takich kursów. Może ktoś kto już na tym był lub jest napisze coś więcej. Dzięki!

abc

Fajny kurs. Dziękuję wykładowcom za zmuszenie do samodzielnego myślenia o urządzaniu ogrodu.

stokrotka

ciekawe wykłady i materiały, super wykładowcy, dużo się już nauczyłam!