OWM01 OWM02 OWM03A OWM04 OWM05

Ogród w mieście

Kurs projektowania tarasów i balkonów

Ogród w mieście

Data: 13.04.2024

Numer: OM12/24/01/OL

nabór otwarty

Miejsce: ON-LINE, WARSZAWA

Ilość godzin: 32 godzin dydaktycznych / 2 weekendy

Cena: 990

Pobierz harmonogram

Kurs ogród w mieście skierowany jest do tęskniących za przyrodą mieszczuchów, którzy na niewielkich, dostępnych im przestrzeniach chcą zaprojektować i urządzić zieloną oazę, przyczyniając się tym samym do poprawy, jakości życia w mieście. Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy chcą kreować zewnętrzną przestrzeń życiową człowieka zgodnie z zasadami ergonomii, funkcjonalności i harmonii przestrzeni odpowiadając jednocześnie na oczekiwania użytkowników. Podczas kursu zgłębiane są zagadnienia techniczne takie jak dobór materiałów budowlanych, systemy automatycznego nawadniania i oświetlenia, ale i kwestie plastyczne związane ze sztuką komponowania roślin na niewielkich przestrzeniach. Kurs może być sprawdzianem predyspozycji projektowych w kierunku aranżacji wnętrz, jak również początkiem przygody zarówno z projektowaniem jak i urządzaniem ogrodów na większą skalę.

OWM2


Rezultaty:

 • umiejętność komponowania i detalicznego projektowania przestrzeni o funkcjach wypoczynkowych lub/i dekoracyjnych,
 • znajomość zasad  oraz wiedza na temat technologii i procesów realizacji zielonych tarasów
 • znajomość materiału roślinnego i współczesnych trendów w projektowaniu zielonych tarasów i balkonów
 • znajomość materiałów budowlanych stosowanych w przestrzeniach zewnętrznych – przydatność, zalety i wady,
 • mały ogród jako odzwierciedlenie potrzeb użytkownika – taras dla rodziny z dziećmi, taras dla singla, taras dla osób starszych,
 • taras na powierzchni gruntu, na piętrze a taras na dachu podobieństwa i różnice,
 • umiejętność opracowywania i prezentacji prac projektowych – idea ogrodu, koncepcja projektowa a projekt wykonawczy.

Program zajęć:

 • inwentaryzacja i analiza terenu opracowania – ćwiczenie praktyczne,
 • materiały wyjściowe – skala,  plany, wystrój wnętrza a charakter przestrzeni,
 • skala – skala rysunku, rzuty i przekroje,
 • taras jak mały ogród, mały ogród jak taras: kompozycja, funkcja i forma,
 • rośliny w pojemnikach i rośliny do małych przestrzeni - przegląd i sztuka komponowania,
 • materiały budowlane i wykończeniowe przydatne na małych przestrzeniach,
 • mała architektura – meble tarasowe i detal architektoniczny,
 • koncepcje projektowe – projekt małej przestrzeni ogrodowej na tarasie 
 • współczesne trendy w projektowaniu małych przestrzeni ogrodowych – inspiracje z kraju i ze świata
 • opracowanie projektu, wizualizacje, aksonometria
 • rozwiązania szczegółowe – projekt techniczny detalu 
 • projekt automatycznego nawadniania tarasu – metody, narzędzia, przyrządy
 • budowanie klimatu tarasu – oświetlenie dekoracyjne – przykładowe rozwiązania i zagadnienia związane z wykonaniem.

Harmonogram spotkań:
Zajęcia będą odbywały się w co drugi weekend od godziny 10:00 do 16:00

tak nas ocenili uczestnicy kursu

Patrycja M

kurs prowadzony na wysokim poziomie, ćwiczymy warsztat rysunkowy, praktyczna wiedza i super prowadząca :)

Odpowiedź

Dziękujemy :)

KASIAG

Bardzo interesujący kurs.Polecam

Marlena Karwowska

Bardzo fajny kurs. Dużo praktycznych wskazówek. Dla każdego kto chce tworzyć oazy zieleni w warunkach miejskich, przy bardzo ograniczonej przestrzeni ;)

Urszula Rasińska

Dziękuję za zdobytą wiedzę. Polecam kurs :-)

Dominika

Świetna Prowadząca! Super atmosfera w grupie. Indywidualne podejście do Kursantów.

Dana

Bardzo Ciekawie prowadzone zajęcia, dużo warsztatów - na czym mi zależało.
Poznałam technikę i zasady - dla mnie kluczowe.

Monika

Z całą odpowiedzialnością polecam ten kurs. To już mój drugi w Pylonie i wygląda na to, że nie ostatni. Jakość broni się sama, więc nie będę się rozpisywać.

Odpowiedź

Dziękujemy i do zobaczenia, mam nadzieję że już wkrótce

Adam Meliński

Ukończyłem kurs projektowanie tarasów, balkonów i ogrodu. Polecam Pylon w 100 % !!! Jestem w pełni zadowolony ze zdobytych umiejętności które w bardzo przystępny i ciekawy sposób nabyłem dzięki szerokiej wiedzy wykładających na zajęciach! Mistrzowie przekazywania swoich doświadczeń z zakresu projektowania i nie tylko :)

G.I.

Polecam, ciekawy kurs. Wybieram się na projektowanie ogrodów a tu chciałam sprawdzić czy ta tematyka jest do końca dla mnie no i czy firma to nie jakaś lipa. Jest super!

Natalia

Lepiej trafić nie mogłam :) Świetna atmosfera, masa ciekawych i przydatnych informacji, ćwiczenia pobudzające wyobraźnię. Przemieniłam swój ogród w prawdziwe cudo! Dziękuję i gorąco polecam :D

MarzKa

Tak Tak Tak.... Polecam :)

G.S.

Ukończyłam kurs w Pylonie i nie żałuję, że się na niego zdecydowałam. Chociaż aby być obiektywną wymienię zarówno plusy jak i minusy: + rzeczowe informacje przekazywane przez osoby, które zawodowo zajmują się projektowaniem zielni, przy tym są niesamowicie sympatyczni + niewielka grupa pozwala na indywidualne konsultację z prowadzącymi + cierpliwe odpowiedzi na nasze pytania + dostępność kawy i herbaty;) - niespójność z informacjami na stronie (40h zamiast 42h zajęć) - kolejna niespójność- na przedstawieniu projektów miała uczestniczyć pani Beata Gawryszewska, co mogło być dla nas ciekawym doświadczeniem, tak się jednak nie stało - pilnowanie czasu zajęć przez właściciela firmy może być irytujące Koniec końców- ciekawe doświadczenie, które polecam zaczynającym "zieloną" przygodę. Pozdrawiam:)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy za miłą opinię, mam nadzieję, że mimo konstruktywnych uwag możemy liczyć na zainteresowanie innymi naszymi kursami.
Jako właściciel muszę się jednak wytłumaczyć.
Ilość godzin kursu z 40 na 42 została zmieniona w trakcie trwania Państwa edycji i dotyczy kolejnej. Jeśli chodzi o pilnowanie czasu, zostałem o to poproszony. Tak w tej jak i w innych grupach bywają osoby dojeżdżające, uzależnione od środków komunikacji publicznej. Warto by ważne rzeczy nie były omawiane "po godzinach" gdy części uczestników już nie będzie.
Udział Pani Gawryszewskiej w ocenie końcowej projektów na tym kursie jest uzależniony od zajęć na uczelni, tym razem nie mogła być obecna. Dlatego takiej informacji nie umieszczaliśmy i nie umieszczamy w opisie kursu, Pani Gawryszewska ocenia zawsze projekty Kursu projektowania ogrodów, gdzie jest głównym prowadzącym.

Jeszcze raz dziękujemy za opinię i zapraszamy ponownie.

Agnieszka

Bardzo mi się podobało, oczywiscie jak zawsze jest niedosyt ale polecam. Dobrze wydane pieniądze

MP

Zgadzam sie 100 a nawet więcej procentach. Naprawdę warto wziąc udział w tym kursie. Masę ćwiczeń praktycznych, świetni wykładowcy i naprawdę przyjazna atmosfera, sprawiły że w te trzy ostatnie wakacyjne weekendy z wielką radością wędrowało się na Włoską :).

R.Brud

Super kurs, nie wiedziałem, że przez 2 weekendy można się tyle nauczyć. Bardzo dużo informacji, a przede wszystkim są to informacje praktyczne. Zajęcia są prowadzone w taki sposób że chce się myśleć i pracować, jestem bardzo zadowolony z niego i polecam wszystkim. Naprawdę warto!!!

Marek

Fajny kurs a szczególnie dobra atmosfera. Gorąco polecam!

mkaska

Chciałabym serdecznie polecić kurs wszystkim, którzy mają wątpliwości czy warto zainwestować czas i pieniądze i uczestniczyć w takim szkoleniu. Dla mnie to była pierwsze zetkniecie zarówno z projektowaniem jak i zielenią ogólnie pojętą. Zajecia były bardzo ciekawe. Sporo pracy samodzielnej i ćwiczeń praktycznych. Profesjonalni i pomocni wykładowcy. Zachęcam niezdecydowanych, bo mam nadzieję, że dla mnie ten kurs będzie poczatkiem ciekawej przygody z projektowaniem.

A.Wrzosek

Polecam serdecznie kurs Maksimum zieleni. Mnostwo nowych wiadomosci, praktycznych porad od wykladowcow ktorzy na codzien maja do czynienia z projektowaniem,mila atmosfera na zajeciach, a ponadto wspanialy taras do zinwentaryzowania i zaprojektowania jak na pierwszy raz ;) Czekamy na ciag dalszy kursow ;)