WSZYSTKIE KURSY

Kurs projektowania ogrodu

Kurs projektowania ogrodu

Projektowanie ogrodu przydomowego

PO01 PO02 PO03 PO04 PO05

Kurs projektowania ogrodów skierowany jest do osób które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem. Nasz kurs jest idealny dla tych, którzy chcą samodzielnie stworzyć projekt swojego ogrodu przydomowego, posiąść nowe umiejętności oraz rozwinąć zdolność twórczego myślenia.
Osoby, które chcą profesjonalnie projektować ogrody zdobędą na tym kursie solidne podstawy pozwalające na rozpoczęcie przygody z zawodowym projektowaniem. Podstawy te będą mogli rozwinąć na uzupełniających kursach i szkoleniach w tym na kursie Projektowanie ogrodów - Kurs zaawansowany.
Wszyscy kursanci zdobędą umiejętność porządkowania otaczającej nas przestrzeni, planowania kompozycji ogrodowej oraz realizowania własnych koncepcji.
W trakcie zajęć kursanci wykonują dwa projekty ogrodów. Mogą być to Wasze ogrody przydomowe, Projekty te będą omawiane, konsultowane i oceniane przez naszych wykładowców.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Kurs projektowania wnętrz

Kurs projektowania wnętrz

Projektowanie przestrzeni prywatnej

PW01 PW02 PW03 PW04 PW05

Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby zaprojektować mieszkanie sobie lub znajomym a w przyszłości zająć się projektowaniem zawodowo. Uczestnicy kursu podczas serii wykładów i ćwiczeń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów tworzą projekty poszczególnych pomieszczeń w oparciu o najważniejsze kwestie decydujące o harmonijnej przestrzeni: funkcjonalność, ergonomię i efekt estetyczny. Bardzo duży nacisk kładziemy także na sposób prezentacji prac, który jest niezwykle ważnym aspektem zawodu projektanta.
 

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Warsztaty aranżacji i dekoracji wnętrz

Warsztaty aranżacji i dekoracji wnętrz

Czyli jak szybko i skutecznie upiększyć swoje otoczenie

WSWiD01 WSWiD02 WSWiD03 WSWiD04 WSWiD05

Spotkania z dekoratorem wnętrz przeznaczone są dla każdego, kto planuje metamorfozę wystroju swojego mieszkania lub domu. Pokażemy Wam, jak przy odrobinie kreatywności i niewielkim nakładzie finansowym przeprowadzić prawdziwą stylową rewolucję!
 
Podpowiemy w jaki sposób łączyć kolory, materiały i faktury we wnętrzach, pokażemy jak poprzez drobne zmiany odświeżyć wygląd starych mebli i dodatków. Zdradzimy też dekoratorskie tricki dzięki którym każde, nawet najbardziej nieustawne wnętrze odzyska proporcje i blask. Udowodnimy, że nowy image nie musi się wiązać z wielkimi wydatkami, a najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć przy użyciu najprostszych środków.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

Kosztorys uproszczony oraz inwestorski

KPZZiPO01 KPZZiPO02 KPZZiPO03 KPZZiPO04 KPZZiPO05

Celem szkolenia jest poznanie zasad kosztorysowania robót związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni oraz zasad wyceny prac projektowych. Szkolenie skierowane jest do architektów krajobrazu, administratorów terenów zieleni i osób, które zetknęły się z problemem kosztorysowania  i chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.
 
W ramach zajęć praktycznych uczestnicy zdobytą wiedzę teoretyczną zastosują w praktyce. W zakres warsztatów  wchodzi analiza i wybór kodów CPV związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni, opracowanie ramowego przedmiaru robót oraz sporządzenie kalkulacji kosztorysowej wybranych robót na podstawie przykładowej dokumentacji projektowej metodą szczegółową i uproszczoną.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Kurs SketchUp

Kurs SketchUp

Podstawy wizualizacji dla projektantów ogrodów i wnętrz

SK01 SK02 SK03 SK04 SK05

SketchUp  to  idealny program dla osób rozpoczynających przygodę z tworzeniem trójwymiarowych modeli. Jest  wyjątkowo łatwy do przyswojenia i  intuicyjny w obsłudze. Oferuje mnóstwo możliwości w tematyce kształtowania - zarówno obiektów architektonicznych, jak i terenów zielonych. Łączy w sobie wszystkie zalety programów służących do kreślenia, wymiarowania i modelowania!

Program zajęć obejmujący ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności pozwala na dostosowanie tempa pracy do indywidualnych możliwości Kursantów. Lekcje prowadzą projektanci z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień korzystający z oprogramowania SketchUp w pracy zawodowej.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Ogrodowe metamorfozy

Ogrodowe metamorfozy

Warsztat stylizacji ogrodu

OWM03 OWM02 WOM03 OWM04 OWM05

Spotkania z architektem krajobrazu i dekoratorem przestrzeni przeznaczone są dla każdego, kto planuje metamorfozę własnego ogrodu czy działki. Pokażemy Państwu, jak przy odrobinie kreatywności i adekwatnym do efektu nakładzie finansowym przeprowadzić prawdziwą stylową rewolucję! Podpowiemy w jaki sposób poprawić kompozycję ogrodu, jak pracować z widokami czy stworzyć miejsce do biesiady lub wypoczynku. Nauczymy w jaki sposób łączyć kolory, wprowadzać ogrodowe wyposażenie czy dobierać ogrodowy detal. Zainspirujemy w jaki sposób transformować istniejące już układy roślinne aby stworzyć zupełnie nowy ogrodowy image.
 
 

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów

Zakładanie, pielęgnacja, komponowanie rabat

KZPO01 KZPO02 KZPO03 KZPO04 KZPO05

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów skierowany jest do osób, które poznając zasady urządzania i uprawy kreują najbliższe otoczenie człowieka – ogród. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zakładania i pielęgnowania ogrodu, planowania rabat, uprawę gleby, nasadzeń roślin oraz ich dalszej pielęgnacji. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju. Kurs daje wskazówki jak ograniczyć prace pielęgnacyjne przy zachowaniu wartości estetycznych i dekoracyjnych ogrodu, jak ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Poznanie zasad uprawy i nawożenia gleby, roślin ozdobnych, zasad zwalczania chorób i szkodników oraz zasad kompozycji i pielęgnacji rabat to podstawa wiedzy ogrodniczej. Umiejętności zdobyte na kursie zapewnią słuchaczom solidne podstawy do dalszej samodzielnej już pracy.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj
Ogród w mieście

Ogród w mieście

Kurs projektowania tarasów i balkonów

OWM01 OWM02 OWM03A OWM04 OWM05

Kurs ogród w mieście skierowany jest do tęskniących za przyrodą mieszczuchów, którzy na niewielkich, dostępnych im przestrzeniach chcą zaprojektować i urządzić zieloną oazę, przyczyniając się tym samym do poprawy, jakości życia w mieście. Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy chcą kreować zewnętrzną przestrzeń życiową człowieka zgodnie z zasadami ergonomii, funkcjonalności i harmonii przestrzeni odpowiadając jednocześnie na oczekiwania użytkowników. Podczas kursu zgłębiane są zagadnienia techniczne takie jak dobór materiałów budowlanych, systemy automatycznego nawadniania i oświetlenia, ale i kwestie plastyczne związane ze sztuką komponowania roślin na niewielkich przestrzeniach. Kurs może być sprawdzianem predyspozycji projektowych w kierunku aranżacji wnętrz, jak również początkiem przygody zarówno z projektowaniem jak i urządzaniem ogrodów na większą skalę.

Czytaj więcej Zamów / Zapytaj