KZPO01 KZPO02 KZPO03 KZPO04 KZPO05

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów

Zakładanie, pielęgnacja, komponowanie rabat

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów

Data: 05.10.2024

Numer: ZP10/24/01

nabór otwarty

Miejsce: ON-LINE, WARSZAWA

Ilość godzin: 64 / 4 weekendy

Cena: 1550

Cena w ratach: 1600

Pobierz harmonogram

Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów skierowany jest do osób, które poznając zasady urządzania i uprawy kreują najbliższe otoczenie człowieka – ogród. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zakładania i pielęgnowania ogrodu, planowania rabat, uprawę gleby, nasadzeń roślin oraz ich dalszej pielęgnacji. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju. Kurs daje wskazówki jak ograniczyć prace pielęgnacyjne przy zachowaniu wartości estetycznych i dekoracyjnych ogrodu, jak ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Poznanie zasad uprawy i nawożenia gleby, roślin ozdobnych, zasad zwalczania chorób i szkodników oraz zasad kompozycji i pielęgnacji rabat to podstawa wiedzy ogrodniczej. Umiejętności zdobyte na kursie zapewnią słuchaczom solidne podstawy do dalszej samodzielnej już pracy.

Zaczynając przygodę z ogrodnictwem musimy poznać i zrozumieć zasady rządzące światem ogrodu. Porządkując przestrzeń najbliższą zaczynamy od jej wydzielenia z otaczającego świata i podziału zgodnie z potrzebami użytkownika. Nadajemy odpowiedni krajobrazowo charakter, do którego dopasowujemy styl ogrodu. Planujemy rozmieszczenie rabat z roślinami ozdobnymi i użytkowymi. Poznając zasady ich uprawy wiemy jakie dobrać gatunki i odmiany, aby w tej przestrzeni sprawdziły się najlepiej. Zakładamy ogród i pielęgnujemy go tak, aby ograniczając nakłady pracy i finansów cieszył nas swoim pięknem długie lata. Rozumienie procesualności zjawisk i umiejętność wykorzystania ich do komponowania piękna zapewni każdemu sukces ogrodniczy. Zmieniający się w ciągu roku ogród stanowi przestrzeń, która pozostaje w równowadze pod warunkiem właściwej pielęgnacji gleby i rosnących w niej roślin. Poznanie zasad teorii i praktyki ogrodniczej jest postawą założenia i prowadzenia pięknego ogrodu.
Zajęcia podzielone na bloki tematyczne: wprowadzenie do teorii sztuki ogrodowej oraz ogrodnictwa; podstawy budowy, uprawy i pielęgnacji ogrodów; zagadnienia dotyczące roślin.

KZPO 02
Rezultaty:
 • znajomość zasad komponowania przestrzeni ogrodu,
 • znajomość podstaw ogrodnictwa ozdobnego i materiału roślinnego,
 • umiejętność zakładania i pielęgnacji rabat ozdobnych,
 • znajomość zasad pielęgnacji roślin ozdobnych.
 
Cel kursu:
Uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zasad zakładania i pielęgnowania ogrodu. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju. 
 
 
Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne: 
Wprowadzenie do teorii sztuki ogrodowej oraz ogrodnictwa:
 • jak powstaje ogród, koncepcja ogrodu,
 • podstawy budowy, uprawy i pielęgnacji ogrodów,
 • zasady uprawy gleby i ochrony roślin,
 • przygotowanie do budowy i uprawy ogrodu.
Zagadnienia dotyczące roślin:
 • rośliny w ogrodzie,
 • zabiegi uprawowe i pielęgnacyjne,
 • elementy systematyki roślin i roślinoznawstwa,
 • grupy roślin, kompozycje roślinne,
 • sadzenie roślin,
 • zakładanie rabat,
 • pielęgnacja roślin po posadzeniu,
 • pielęgnacja istniejącego ogrodu.
 
Certyfikaty:
Uczestnicy kursu, po jego ukończeniu otrzymują dyplom oraz certyfikat ukończenia kursu.
 
UWAGA!
Zajęcia będą się odbywały weekendy w godzinach 10:00 - 16:00 wg harmonogramu
 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do plików kursu

tak nas ocenili uczestnicy kursu

Katarzyna Madany

Ukończyłam kurs Zakładania Ogrodów, byłam mile zaskoczona profesjonalną i doświadczoną kadrą.
Bardzo dużo cennych informacji teoretycznych, ale też praktycznych, z własnego długoletniego doświadczenia.
Atmosfera super. Zapisałam się na kolejny :)

Ewelina.k

Ukończyłam dwa kursy - projektowanie ogrodów oraz zakładanie i pielęgnacja. Bardzo miła i sympatyczna kadra prowadząca zajęcia , z dużym doświadczeniem . Polecam i serdecznie pozdrawiam :)

Odpowiedź

Dziękujemy ;)

Patrycja

świetny kurs, ogrom wiedzy, wspaniała atmosfera. polecam serdecznie!

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Urszula S.

Kurs prowadzony bardzo przystępnie, nawet zupełny ogrodowy laik (taki jak ja;-)) sporo skorzysta. Dobra organizacja i miła atmosfera. Z przyjemnością zapisałam się kolejny kurs!

Odpowiedź

Dziękujemy za miłe słowo i cieszymy na kolejne spotkanie :)

Aneta Gralewska

Ciekawy kurs prowadzony przez profesjonalny zespół. Ogromnym plusem są zajęcia z kompetentnymi prowadzącymi (w tym przypadku z Paniami prowadzącymi), które podjętymi tematami zajmują się na co dzień i zawsze służą pomocą i dobrą radą. Uczestnicy kursu mogą liczyć na ich ogromne zaangażowanie, uśmiech na każdych zajęciach, miłą atomosferę oraz kawusię z ciasteczkiem na przerwach ;) Polecam !

DominikaK

Gorąco polecam kurs. Był to kolejny kurs w którym brałam udział...jestem zadowolona i zdeterminowana do dalszej nauki

RENATA

JESTEM PRZESZCZĘŚLIWA, ŻE ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA UDZIAŁ W KURSIE "ZAKŁADANIE I PIELĘGNACJA OGRODU".NAJBARDZIEJ OBAWIAŁAM SIĘ PRZEŁADOWANEJ GRUPY I SUCHEJ TEORII,A ZNALAZŁAM SIĘ W GRONIE PASJONATÓW,KTÓRZY Z ENTUZJAZMEM DZIELILI SIĘ WIEDZĄ,DOŚWIADCZENIEM,A WSZYSTKO W FANTASTYCZNEJ,FAMILIARNEJ ATMOSFERZE.CHĘTNIE WEZMĘ UDZIAŁ W KOLEJNYCH,PROPONOWANYCH PRZEZ FIRMĘ KURSACH.TAK TRZYMAĆ!POZDRAWIAM I Z CAŁEGO SERCA DZIEKUJĘ.

KasiaG.

Oczywiście , że jest to kurs do plecenia :):):) ze względu na atmosferę , otrzymane obszerne materiały i bardzo dużo cennych wiadomości przekazanych przez prowadzących :):):)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy i zapraszamy na następne.

Anna Suchcicka

Zajęcia prowadzone przez kompetentne i doświadczone osoby. Z kursu można dużo wynieść, prowadzone zgodnie z otrzymanym harmonogramem i materiałami. Bardzo miła i sympatyczna atmosfera. Polecam