KPZZiPO01 KPZZiPO02 KPZZiPO03 KPZZiPO04 KPZZiPO05

Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

Kosztorys uproszczony oraz inwestorski

Kosztorysowanie prac związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni

Data: 29.06.2024

Numer: KO19/24/01/OL

nabór otwarty

Miejsce: ON-LINE

Ilość godzin: 16 godzin

Cena: 950,00

Celem szkolenia jest poznanie zasad kosztorysowania robót związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni oraz zasad wyceny prac projektowych. Szkolenie skierowane jest do architektów krajobrazu, administratorów terenów zieleni i osób, które zetknęły się z problemem kosztorysowania  i chcą pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.
 
Część teoretyczna ma formę wykładów, podczas których zostaną omówione aktualne podstawy prawne, techniczne i rzeczowe sporządzania kosztorysów, a także zasady kosztorysowania w odniesieniu do poszczególnych faz rozwoju inwestycji. W zakres tej części wchodzi przedstawienie metod i rodzajów kosztorysów, sposobów kalkulowania cen, stawek i narzutów do kosztorysu oraz tworzenia analiz indywidualnych. Uczestnicy szkolenia podczas wykładu teoretycznego poznają także zasady posługiwania się kodami CPV, sporządzania specyfikacji technicznych oraz tworzenia przedmiaru i obmiaru robót.
 
W ramach zajęć praktycznych uczestnicy zdobytą wiedzę teoretyczną zastosują w praktyce. W zakres warsztatów  wchodzi analiza i wybór kodów CPV związanych z zakładaniem i pielęgnacją terenów zieleni, opracowanie ramowego przedmiaru robót oraz sporządzenie kalkulacji kosztorysowej wybranych robót na podstawie przykładowej dokumentacji projektowej metodą szczegółową i uproszczoną.

Program:
 
Dzień I

 • prace związane z zielenią miejską – robota czy usługa? (klasyfikacja wg kodów CPV).
 • rodzaje kosztorysów i zasady ich sporządzania na różnych etapach inwestycji.
 • podstawy prawne kosztorysowania -przegląd aktualnych przepisów prawnych,
 • podstawy rzeczowe kosztorysowania analiza i ocena katalogów normatywnych i rzeczowych
 • podstawy techniczne; zasady sporządzania przedmiaru robót i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
 • ćwiczenie warsztatowe – opracowanie ramowego przedmiaru robót i zarysu specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (klasyfikacja prac związanych z terenami zieleni według kodów CPV)

 
Dzień II

 • składniki kalkulacji cenowej roboty ogrodniczej.
 • metody sporządzania kosztorysów inwestorskich
 • ćwiczenia warsztatowe – kalkulacja szczegółowa i uproszczona dla wybranej roboty związanej z zakładaniem terenów zieleni.
 • metody sporządzania kosztorysów ofertowych i powykonawczych.
 • sposoby wyceny prac projektowych zw. z zagospodarowaniem terenów zieleni.
 • ćwiczenia warsztatowe – ocena przykładowych kosztorysów inwestorskich i ofertowych
 • podsumowanie i dyskusja

Uwaga!

Wskazanym jest w niedzielę mieli Państwo ze sobą laptopy z zainstalowanym arkuszem kalkulacyjnym (najlepiej MS Excel)

tak nas ocenili uczestnicy kursu

Ewa

Bardzo dobry kurs kosztorysowania. Polecam wszystkim architektom krajobrazu, projektantom ogrodów i osobom związanym z branża ogrodniczą ten kurs.

Odpowiedź

Dziękuję Ewa ;)

Anna

Kurs doskonały pod kątem merytorycznym, przeprowadzony z zaangażowaniem. Teoria i ćwiczenia stanowią połączenie przydatne do stosowania w praktyce.

Odpowiedź

Dziękujemy za opinię ;)

Anna W.B

Bardzo wartościowe warsztaty. Kurs rozwiał moje dotychczasowe wątpliwości i rozjaśnił mi zagadnienia wyceny prac realizowanych w ogrodzie oraz kosztorysowania. Obszerna wiedza przekazana została w przyjazny, zrozumiały i praktyczny sposób. Polecam wszystkim zainteresowanym taką tematyką. Teraz czas na kolejny kurs - zakładanie i pielęgnacja ogrodów.

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Dorota

Bardzo przejrzyste, logiczne i przystępne przekazanie szerokiego zakresu specjalistycznych informacji przez Panią dr Edytę Rosłon-Szeryńską. Przekazana wiedza oraz praktyczne ćwiczenia w znacznym stopniu rozjaśniły problematykę kosztorysowania terenów zieleni. Czas na szkoleniu mijał błyskawicznie, ponieważ było bardzo ciekawe!

Odpowiedź

Dziękujemy :)

Karolina Sz.

Gorąco zachęcam do udziału w szkoleniu. Duża ilość pomocnej i merytorycznej treści również dla pracowników JST. Zdecydowanie wzięłabym udział w II etapie gdyby był organizowany.

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy za opinię :)

Ania

Szkolenie bardzo pomocne dla architektów krajobrazu i firm zakładających ogrody zarówno w przestrzeni publicznej jak i prywatnej. Wszystko wyjaśnione rzeczowo w sposób dostosowany do danej grupy kursantów. Polecam.

Dominika

Polecam wszystkim ten kurs, bardzo dobrze wszystko wyjaśnione, tylko mogło by być więcej ćwiczeń praktycznych. Czas bardzo szybko płyną na zajęciach. Bardzo miła atmosfera.

Marek M

Bardzo fajny kurs!

Wampee

Polecam wszystkim architektom krajobrazu i projektantom ogrodów ten kurs. Pełna profesja w wykonaniu najlepszej kadry z SGGW :)

Agnieszka

Gorąco polecam to szkolenie, Pani Edyta w przystępny sposób przekazuje swoją ogromną wiedzę.

Katarzyna_S

Przyjemna, kameralna atmosfera, umożliwiająca lepsze dotarcie do kursantów:-) Wykwalifikowana kadra przekazująca informacje w sposób jasny, poparty przykładami i ćwiczeniami praktycznymi. POLECAM

M Mróz

To już mój kolejny kurs tutaj i jak poprzednio nie zawiodłam się. Gorąco polecam!

Gosia MalarzeOgrodów

Polecam kurs wszystkim, którzy zajmują się zakładaniem i projektowaniem terenów zielonych Wprowadziłabym tylko trochę więcej ćwiczeń praktycznych. Miła domowa atmosfera również zachęca do korzystania z usług tej firmy:)

Zuzia-art

Kurs został przeprowadzony sprawnie przez Panią dr z renomowanej warszawskiej uczelni. Treści zostały w dobry i przyswajalny sposób przekazane. Grupy nie były za duże co sprawiało dobrą atmosferę. Organizatorzy kursu również bardzo otwarci i pomocni. Zatem uważam, że kurs był przeprowadzony na należytym wysokim poziomie. :)