OWM03 OWM02 WOM03 OWM04 OWM05

Ogrodowe metamorfozy

Warsztat stylizacji ogrodu

Ogrodowe metamorfozy

Data: 02.03.2024

Numer: WO06/24/01/OL

nabór otwarty

Miejsce: ON-LINE, WARSZAWA

Ilość godzin: 16 godzin, 2 dni

Cena: 490

Spotkania z architektem krajobrazu i dekoratorem przestrzeni przeznaczone są dla każdego, kto planuje metamorfozę własnego ogrodu czy działki. Pokażemy Państwu, jak przy odrobinie kreatywności i adekwatnym do efektu nakładzie finansowym przeprowadzić prawdziwą stylową rewolucję! Podpowiemy w jaki sposób poprawić kompozycję ogrodu, jak pracować z widokami czy stworzyć miejsce do biesiady lub wypoczynku. Nauczymy w jaki sposób łączyć kolory, wprowadzać ogrodowe wyposażenie czy dobierać ogrodowy detal. Zainspirujemy w jaki sposób transformować istniejące już układy roślinne aby stworzyć zupełnie nowy ogrodowy image.
 
Uczestnicy warsztatów pod opieką doświadczonego projektanta zaplanują nową aranżację wybranego przez siebie fragmentu ogrodu. Głównym celem zajęć jest pobudzenie kreatywności Kursantów.
 
Program warsztatów:
 
Dzień I
W trakcie pierwszej części 12-godzinnych warsztatów zaprezentujemy najciekawsze pomysły z całego świata na zmianę charakteru ogrodu lub działki. Oprócz kwestii estetycznych (takich jak kompozycja, stylistyka, barwy, łączenie materiałów) omówione zostaną zagadnienia funkcjonalności i ergonomii wnętrz ogrodowych oraz aspekty ekonomiczne związanych z planowaną aranżacją.
 
Dzień II 
Drugi moduł przeznaczony jest na prezentację i omówienie ogrodów udokumentowanych przez Uczestników zajęć lub (opcjonalnie) ogrodu zaproponowanego przez prowadzącego. Następnie Uczestnicy opracowują koncepcję zmian, które chcieliby wprowadzić i pod opieką projektanta wykonują serię prac wizualizujących planowaną metamorfozę: szkice, moodboardy stylistyczno-kolorystyczne, kolaże. Zajęcia kończą się wspólną prezentacją prac i rozdaniem certyfikatów dokumentujących uczestnictwo w warsztatach.
 

Zapewniamy:

Materiały do zajęć, kawę i herbatę do woli, ciasteczka, miłą atmosferę.

Wymagamy:

Miłości do wszystkiego co zielone, zapału do pracy, dobrego nastroju :)
Uczestnicy, którzy są zainteresowani przeprowadzeniem metamorfozy konkretnego ogrodu powinni dostarczyć krótką prezentację fotograficzną wybranej przestrzeni wraz ze schematycznym rzutem terenu (może być odręczny). 

tak nas ocenili uczestnicy kursu

Wojtek Ż.

Ciekawe zajęcia, sporo przydatnych informacji. Pomógł ruszyć ze zmianami w naszym ogrodzie.

Odpowiedź

Dziękujemy za opinię i cieszymy że warsztaty były pomocne.

Natalia A.

Bardzo przydatne warsztaty. Świetnie się sprawdzą zarówno dla osób z pewnym doświadczeniem w ogrodnictwie jak i dla laików. Przemiła prowadząca z ogromną wiedzą. Olbrzymia dawka pomysłów i inspiracji skondensowana w 12 h. Szczerze polecam!

Odpowiedź

Dzięki :D

Marlena Karwowska

Świetny kurs, cudowna prowadząca. Zajęcia prowadzone w miłej atmosferze, poruszone zastały wszystkie istotne tematy. Po kursie z głową pełną pomysłów przystąpiłam do metamorfozy ogrodu dziadka :)

Urszula Rasińska

Bardzo dziękuję za obszerną wiedzę przekazaną na kursie. Pomocna będzie przy metamorfozie mojego już 15 letniego ogrodu. Polecam

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszymy się że warsztaty były pomocne.
Pozdrawiam

Gosia S.

Dwa lata temu zrobiłam Kurs projektowania ogrodów a teraz Ogrodowe metamorfozy. Zajecia są prowadzone w ciekawy sposób przez profesjonalna kadre wykładowców - praktyków. Świetna atmosfera, dużo interesujących inspiracji i mam nową koncepcje metamorfozy mojego ogrodu. Szczerze polecam.

Odpowiedź

Dziękujemy Małgosiu, bardzo nam miło :)

KasiaG.

Dwa tygodnie temu ukończyłam kurs projektowania ogrodu (jestem bardzo zadowolona) i z wielką przyjemnością zapisałam się od razu na ogrodowe metamorfozy. I nie żałuję,ponieważ zarówno na jednym kursie jak i drugim dowiedziałam się nowych rzeczy. Chciałam zaznaczyć , że informacje zawarte zarówno na jednym jak i drugim kursie nie powtarzają się. Metamorfozy są szczegółowym dopełnieniem kursu projektowania. Jeżeli chodzi o osoby, które nie uczęszczały na kurs projektowania niech się nie zniechęcają ponieważ wiadomości na nim przekazane zaspokoją ich oczekiwania. Materiały są obszerne i starannie przygotowane. Prowadzący kursy mają dużą wiedzę i w sposób zrozumiały dla kursanta umieją ją przekazać. Dlatego gorąco polecam oba kursy a ja zapisuje się na następne ;):);)

Odpowiedź

Bardzo dziękujemy