Czas na zmiany?

Jesień to czas kiedy świat dookoła powolni zwalnia, zakopuje się pod szeleszczącymi liśćmi by wreszcie zapaść w zimowy letarg. Niewielu z nas udaje się wyrwać z tej sennej  atmosfery, a tylko nieliczni postrzegają tę porę roku jako czas na wprowadzanie zmian.
Błąd! To doskonały okres na dokonanie w naszych domach metamorfozy, dzięki której dostaniemy porządny zastrzyk energii i w doskonałych nastrojach przetrwamy ciemne, zimowe miesiące.

Jak najłatwiej i najszybciej wprowadzić nowy nastrój do naszych wnętrz.
Przede wszystkim- kolor. Rozjaśnijmy nasze domy poprzez przemalowanie ścian na rozbielone odcienie pasteli. Nie bójmy się chłodnych barw! W naszym klimacie, gdy niebo przez większą część roku zasnute jest warstwą chmur - delikatne szarości, gołębie błękity, chłodne róże i zielenie sprawdzają się dużo lepiej niż egzotyczne odcienie owoców. Przy deszczowej lub śnieżnej aurze pomieszczenia pomalowane na ciepłe kolory mogą sprawiać wrażenie ciasnych, przygnębiających i…brudnych. Uważajmy zwłaszcza na wszelkie odcienie koloru żółtego, które wybiera 60% osób kupujących farby.
 
Aby nie było za zimno…

Doskonałym ,,ocieplaczem” wizerunku może być jedna ściana w nasyconym kolorze. Znów obalamy kolejny mit- ciemne nie zawsze pomniejsza, czasami wręcz działa cuda. Należy skupić się na proporcjach pomieszczenia i właściwie wytypować odpowiednią powierzchnię, a efekt będzie znakomity.  Taki mocny akcent doda dynamiki i charakteru każdemu wnętrzu. Świetnie sprawdzają się także tapety, tu również zalecany jest  umiar- jedna ściana w intensywnym wybarwieniu lub agresywnym wzorze w zupełności wystarczy. Do typowego jesiennego kanonu kolorystycznego zaliczają się przede wszystkim głębokie odcienie fioletu, bakłażan, oberżyna, kolor czerwonego wina. Mocna gorzka czekolada to wymarzony duet dla złamanej bieli i chłodnych beży wpadających w szarość. W roli ,,rozweselacza” na pewno zda egzamin najbardziej energetyzujący kolor wszechczasów, czyli pomarańczowy. Warto pamiętać o psychologicznym znaczeniu kolorów i ich wpływie na nasze samopoczucie- to może być nasz klucz do ( nie tylko stylistycznego) sukcesu.
Ciepłe w dotyku dodatki, czyli wszelkiego rodzaju puszyste dywany, miękkie narzuty, futrzane kapy i poduszki ( obowiązkowo sztuczne!) w tym sezonie będą wyjątkowo modne, więc korzystajmy ile sił i rozgrzewajmy się pod ciepłymi narzutami w długie wieczory.